Vakıfbank İnternet Bankacılığı EFT Limit Yükseltme Azaltma

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmak isteyen Vakıfbank müşterileri yüksek miktarlı EFT ya da havale yaparken günlük işlem limitiyle ilgili bir kısıta takıldıkları uyarısıyla karşılaşabilir. Bu uyarının sebebi bankaların standart güvenlik prosedürleri kapsamında tüketicilerin hesaplarını üçüncü kişilere karşı korumak amacıyla aldığı önlemlerden yalnızca biridir. Bu kapsamda Vakıfbank internet bankacılığı EFT limiti yükseltme, azaltma ve konuyla ilgili bilinmesi gereken diğer detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Vakıfbank Günlük EFT ve Havale Limiti

Vakıfbank, standart güvenlik prosedürü kapsamında günlük havale üst limitini 30 bin TL, EFT limitini ise 50 bin TL olarak belirlemiştir. Bu açıdan, 30 bin TL’nin üzerinde havale ya da 50 bin TL’nin üzerinde EFT gerçekleştirmek isteyen tüketiciler bunu yapamayabilir.

Eğer sizde günlük 30 bin TL’nin üzerinde havale ve 50 bin TL’nin üzerinde EFT yapmak istiyorsanız bunu basit bir prosedürünün ardından gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Günlük EFT ve Havale Limiti Yükseltme

Vakıfbank müşterileri günlük EFT ve havale limitini yükseltmek istediğinde yapması gereken tek şey 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçmek ya da en yakın Vakıfbank şubesine giderek ıslak imzayla limit artırımına onay vermektir. Her iki halükarda da günlük EFT ve havale limiti istenilen düzeye yükseltilebilecektir.

Vakıfbank Günlük EFT ve Havale Limiti Düşürme

Eğer günlük EFT ve havale limiti sizin için çok yüksek bir değere tekabül ediyor, bu hacimde bir işlemi gerçekleştirmeyeceğinizi düşünüyorsanız yapmanız gereken tek şey 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezi ya da en yakın Vakıfbank şubesine giderek limiti düşürmek istediğinizi belirtmektir. Bunu yapmanız halinde anında limitiniz istediğiniz düzeye kadar düşecektir.

Vakıfbank Minimum İşlem Limitleri

Vakıfbank müşterileri havale ve EFT için en az 0,01 TL, döviz alış-satış için ise 1 USD ve karşılığı değerde işlem yapabilmektedir. Bu düşürülebilecek en düşük limittir, üst sınır ise havale ve EFT için yoktur. Döviz işlemleri için belirlenebilecek en yüksek miktar ise 500 bin USD ve karşılığı değerdeki dövizdir. Hangi döviz cinsiyle işlem yapıldığı fark etmeksizin 500 bin USD değere tekabül edecek şekilde işlem yapılabilecektir.

Vakıfbank İşlem Saatleri

Vakıfbank müşterileri havale ve döviz alış-satış işlemi için herhangi bir zaman kısıtlamasına tabi değildir. Buna karşın EFT yapmak isteyen tüketicilerin mesai saatleri içerisinde bunu yapması gerekecektir. Vakıfbank’ın EFT için belirlediği saat aralığı 00:01 ile 17:15 arasıdır. Havale ve fatura ödemesi gibi çeşitli işlemler için de herhangi bir zaman kısıtlamasına tabi olunmaz. Eğer mesai saatleri dışında EFT yapılacaksa bu durumda EFT’nin gerçekleşeceği gün olarak bir sonraki iş günü seçilmeli, işlem o günün bir emri olarak kaydedilmelidir.

vakifbank internet bankaciligi eft limiti
vakifbank internet bankaciligi eft limiti yukseltme

İnternet Bankacılığından Dekont Alınabilir Mi?

İnternet ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT, havale ya da fatura ödemesi gibi ne olduğu fark etmeksizin bir ödeme gerçekleştirdiyseniz bunun dekontunu alabilirsiniz. Dekontunuzu almak için tek yapmanız gereken şey hesap hareketleri sekmesine giriş yaptıktan sonra ilgili işlemi bulmak ve hemen sağ tarafında yer alan dekont simgesine tıklamaktır. Buradan alacağınız dekontu resmi makamlara ibraz etmeniz olası değildir, sadece bilgilendirme amacıyla alıanbilir. Eğer resmi bir kuruma dekont ibraz edecekseniz en yakın Vakıfbank şubesine giderek resmi bir dekont düzenletmeniz gerekir.

Ayrıca Vakıfbank İnternet Bankacılığı İhtiyaç Kredisi Başvurusu hakkında ayrıntılı bilgilere https://internetbankaciligi.tv/vakifbank-internet-bankaciligi-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ içerisinden ulaşabilirsiniz.