Vakıfbank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri ve Saatleri

Vakıfbank müşterileri kendilerine sunulan internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve şube gibi çeşitli hizmet kanalları üzerinden EFT, havale vb. temel bankacılık işlemlerini yerine getirebilmektedir. Bu kapsamda temel bankacılık işlemlerinden bazı ücretlerin alınması kaçınılmazdır. Vakıfbank, hangi temel bankacılık işlemi için ne kadar ücret alınacağını hazırladığı bir tabloda açıkça ifade etmiş bu kapsamda tarife konusunda açık davranmıştır.

Vakıfbank EFT İşlem Ücretleri

Vakıfbank müşterileri EFT işlemi için şubeeri, internet bankacılığı uygulamasını, mobil bankacılık aplikasyonunu, Vakıfbank ATM’lerini ve telefon bankacılığı hizmet kanalını kullanabilir. Hangi hizmet kanalının kullanıldığı ne kadar ücret ödemesi yapılacağı konusunda önem arz etttiği için ayrı ayrı değinilmesi gerekecektir.

Şube Hizmet Kanalı

Şube üzerinden işlem yapacak tüketiciler için belirlenen tarife şu şekildedir:

 • Bireysel müşteriler için düzenli EFT talimatı verme işlemi 3,5 TL,
 • Tek seferlik EFT yapma işlemi için en az 55 TL, en fazla 550 TL, % 0,5 oranında,
 • İsme gelen EFT’nin ödenmesi için en az 55 TL, en fazla 550 TL, % 0,5 oranında,
 • 16:45’ten sonra geç EFT yapılmak istenmesi halinde 25 TL ek işlem ücreti,
 • TÖS ile EFT gönderilmesi halinde 10 TL işlem ücreti ödemesi yapılması gerekecektir.

İnternet/Mobil Bankacılık Uygulaması

İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden işlem yapacak tüketiciler için belirlenen tarife şu şekildedir:

 • Düzenli EFT talimatı verilmesi halinde her talimat için 3,5 TL,
 • Tek seferlik EFT için 5,5 TL,
 • 16:45’ten sonra EFT yapılması halinde EFT ücretine ek olarak 8 TL ücret ödemesi yapılması gerekecektir.

ATM’ler

Vakıfbank ATM’leri aracılığıyla EFT yapacak tüketicilerin ne kadar hacimde işlem gerçekleştirdiği fark etmeksizin 15 TL ücret ödemesi yapması gerekmektedir.

Çağrı Merkezi

Çağrı merkezi üzerinden EFT yapmak isteyen tüketicilerin yararlanacağı tarife şu şekildedir:

 • Düzenli EFT talimatı verilmesi halinde her gerçekleşen işlem için 3,5 TL,
 • Tek seferlik EFT yapılması halinde en az 50 TL, en fazla 100 TL, % 0,5 oranında,
 • 16:45’ten sonra EFT yapılmak istenmesi halinde tek seferlik EFT işlem ücretine ek olarak 25 TL geç EFT ücreti ödemesi yapılması gerekir.
vakifbank internet bankaciligi eft
vakifbank internet bankaciligi eft ucreti

En Karlı Hizmet Kanalı

Hangi hacimde işlem gerçekleştiriyor olmanız fark etmeksizin istifade edebileceğiniz en maliyetsiz ve karlı çıkacağınız hizmet kanalı internet bankacılığı uygulaması ve mobil bankacılık aplikasyonudur. Bu kapsamda EFT yapmadan önce ilgili hizmet kanallarını araştırmanız ve kullanmaya başlamanız daha düşük maliyetle temel bankacılık işlemlerini yerine getirmenizi sağlayacaktır.

EFT İşlem Saatleri

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yapacak tüketicilerin 00:01 ile 17:15 arasında aynı gün için emir vermesi ve EFT yapması mümkündür. 17:15 sonrasında EFT yapılacaksa işlem gerçekleştirilecek gün bir sonraki iş günü olarak seçilmeli, EFT işlemi gelecekte gerçekleşecek bir emir olarak kaydedilmelidir.

Şube, ATM ya da çağrı merkezi hizmet kanalı üzerinden EFT yapacak tüketicilerin 09:00 ile 17:00 arasında aksiyon alması gerekecektir.

Aynı bankanın Vakıfbank World Öğretmenim Kredi Kartı ile ilgili gerekli tüm detaylara bakmak istiyorsanız https://internetbankaciligi.tv/vakifbank-world-ogretmenim-kredi-karti/ linkini inceleyebilirsiniz.