Vakıfbank İnternet Bankacılığı Aktivasyon İşlemi Detaylı Tarif

Müşterileri için her geçen gün yeni güncellemeler gerçekleştirerek süreçleri daha basit ve kullanışlı hale getirmeye çalışan Vakıfbank, son güncellemelerinden birisinde Cep İmza teknolojisini kullanıma sundu. Bu teknoloji sayesinde mobil bankacılık uygulamasına çok daha kısa süre içerisinde giriş yapabilen tüketiciler çeşitli bankacılık işlemleri için her seferinde TC kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi girme mecburiyetinden de kurtulmuş oldu. Fakat bu imkandan yararlanabilmek, mobil bankacılık uygulamasını kullanmaya başlayabilmek için aktivasyonun mutlaka yapılmış olması gerekiyor. Dolayısıyla Vakıfbank internet bankacılığı aktivasyon işlemini detaylı olarak anlatmak, dikkat edilmesi gerekenlere değinip, çeşitli bilgilendirmelerde bulunmak yararlı olacaktır.

Vakıfbank Aktivasyon Nasıl Yapılır?

Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını Android ya da IOS işletim sistemine sahip cep telefonunuza indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey ekranın en üstünde yer alan mobil aktivasyon butonuna tıklamak. Eğer uygulamayı ilk kez indirdiyseniz açtığınızda bir tanıtımla karşılaşacaksınız. Toplamda 4 sayfadan oluşan bu tanıtımı ilerle butonuna basarak geçerek mobil bankacılık ana sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Mobil bankacılık aktivasyon butonuna bastıktan sonra müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızı girip, internet bankacılığı parolanızı yazarak devam butonuna tıklamanız gerekmektedir. Devam butonuna tıkladıktan sonra yeni sayfada 6 haneli mobil bankacılık uygulama şifrenizi oluşturabileceksiniz. Oluşturacağınız bu şifre her seferinde TC kimlik numarası ve internet bankacılığı parolası girme mecburiyetini ortadan kaldıracak.

Eğer daha önceden internet bankacılığı parolası edinmediyseniz aktivasyon işlemine başlamadan önce bir internet bankacılığı şifresi oluşturmanız gerekiyor. Bunu yapmak için tek ihtiyacınız olan şey Vakıfbank’ın internet sitesindeki şifre al aracı ya da 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank çağrı merkezi. Her iki hizmet kanalı üzerinden de internet bankacılığı parolasını rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz internet bankacılığı parolası sonrasında CEP imza şifrenizi de edinebileceksiniz.

vakifbank internet bankaciligi aktivasyonu
vakifbank internet bankaciligi aktivasyonu nasil yapilir

İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Eğer daha önce Vakıfbank internet bankacılığı şifresi oluşturmadıysanız aktivasyon işlemini gerçekleştirebilmek için ilk yapmanız gereken şey bir internet bankacılığı parolası oluşturmaktır. İnternet bankacılığı parolası oluşturabilmek için Vakıfbank’ın internet sitesine girmeli, daha sonra Şifre Al aracını kullanarak şifre oluşturmalısınız.

Şifre edinmek için yapmanız gereken şey Vakıfbank’ın internet sitesine girdikten sonra:

  1. Ekranın sağ üst kısmında yer alan internet bankacılığı menüsünün altındaki şifre al bağlantısına tıklamak.
  2. Açılacak yeni sayfada öncelikle internet bankacılığı için şifre alma, bloke kaldırma işlemlerini yapmak istiyorum seçeneğini işaretlemeli, daha sonra internet bankacılığı şifremi almak istiyorum demelisiniz.
  3. İşlemin bir sonraki adımına geçmek için devam butonuna bastığınızda ATM ya da kredi kartlarınızdan hangisiyle bu işlemi yapmak istediğiniz sorulacaktır. Gerekli güvenlik teyitlerini verebilmek için herhangi bir kartınızı seçtikten sonra tekrar devam tuşuna basmalısınız.
  4. İşlemin 4’üncü adımına geçtiğinizde 8 haneli rakam ve harflerden oluşan internet bankacılığı şifrenizi belirleyerek işleme onay verebilirsiniz.
  5. Edindiğiniz internet bankacılığı şifresini mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra aktivasyon yapmak için kullanabilirsiniz.

Sitemiz içerisinden Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Değiştirilir? Konusuyla ilgili bilgilere https://internetbankaciligi.tv/vakifbank-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-degistirilir/ adresinden ulaşabilirsiniz.