Ülkemizde Turizm ve Turizm Teşvik Kredisi

Ülkemizin üç tarafının denizlerle kaplı olan jeo-politik konumu ve elverişli iklim koşulu nedeniyle her yıl tatil ve sağlık turizmine binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Bunun dışında birçok uygarlığa geçmiş senelerde ev sahipliği yapmış olması nedeniyle ise tarihi turizm açısından büyük öneme sahiptir. Her yıl bu etkenler sebebiyle milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen ülkemiz de turizm ile uğraşan kişilere turizm teşvik kredisi adı altında destek kedileri verilmektedir. Ülkemizin bulunduğu konum ve iklim koşullarının güzelliği sebebiyle turizm açısından daha da geliştirilmesi gerektiğini düşünen uzmanlar turizm alanında yapılan girişimlerin arttırılması gerektiğini belirtmektedirler.

Turizm Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?

Kişilerin kendine ait, hotel, otel, pansiyon gibi turizme destek amaçlı iş kurmak isteyenler için devlet turizme destek vermek amacıyla Turizm Teşvik Kredisi verilmektedir. Turizm kredisi almak isteyen kişilere Kosgeb şartlarını sağlamaları koşuluyla verilmektedir. Bu girişimcilere 32 saat süren eğitim koşuluyla başvuru yapmaları, kurs sonunda ise başarılı olanlara başarı sertifikaları verilmektedir. Bu başarı sertifikaları ile birlikte başvuru yapma hakkına sahip olan kişiler turizm teşvik kredisi alabilirler. Sadece ülkemiz girişimcileri için değil yabancı sermayelerin desteklenmesi için çeşitli krediler verilmektedir. Bu girişimciler sadece otel ve pansiyon alanlarında değil eğlence, kültür, sanat ve dinlenme alanlarında da devlet desteği sağlanmaktadır.

Kosgeb Turizm Teşvik Kredisi Püf Noktaları

Kobi hizmetleri aracılığıyla verilen sermayeler sadece devlet desteği ile değil özel sektörlerin desteği ile de sağlanmaktadır. Bu kişiler turizm teşvik kredisi dışında vergiden de muaf tutulabilmektedirler. Bu turizm destekleri sadece yaz turizmi için değil aynı zamanda kış turizmi ve tarihi turizm açısından da çeşitli destekler sağlanmaktadır.

Ülkemizde Turizm ve Turizm Teşvik Kredisi

Gerekli şartları sağladıktan sonra kredinizi alabilir ve ilgili yatırım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hedeflediğiniz noktalara da hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Yapacağınız yatırımların ve projelerin yasal çerçeve içerisinde olması gerekir. Ayrıca gerekli bilgilendirme ve projeyi de ayrıntılı bir şekilde yapmanız istenmektedir. Bu sayede sizin de turizme katkınız olarak bu sektör içerisinde yer edinebilirsiniz.