Şubesiz – İnternetten Kredi Veren Bankalar 2018

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte İnternetten Kredi Veren Bankalar ile alakalı olarak 2017 yılının en avantajlı bankalarını inceleyecek ve merak ettiğiniz sorulara mümkün olduğunda en net cevapları vermeye çalışacağız. Artık ülkemizde internet bankacılığı kavramı o kadar ciddi bir hale geldi ki insanlar da bu sürece ayak uydurdular.

İnternetten kredi başvurusu kavramının da ortaya çıkması ile birlikte artık bankacılık hizmetlerinde kat edilen ilerleme herkes için fark yaratan bir unsur haline geldi diyebiliriz. Şimdilerde ise insanlar, şube ile uğraşmadan tamamen internet ya da mobil uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunabiliyor ve kredilerini bankamatiklerden çekebiliyor. Tabi ki bu konu biraz teferruata girilmesi gereken bir konu.

1.1 İnternetten Kredi (Şubesiz)  Nedir?

Adından da anlayabileceğiniz üzere şubesiz internet kredisi, herhangi bir şubeye gitmeden dahi başvurusunu yapıp onayı akabinde banka hesabınıza sorunsuz bir şekilde geçen kredi modelidir. Bu kredilerde herhangi bir şubeye gidip belgeler ile uğraşmaksızın kredilerinizi kullanabilme şansına sahip olursunuz. Online bankacılık prensibi ile hareket eden bankaların günümüzdeki en büyük avantajlarından birisidir.

1.2 Şubesiz Kredi Ne Anlama Geliyor?

Bu kredi tiplerinde banka şubelerine davet edilmezsiniz. Tüm işlemleriniz internet üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Herhangi bir belge, kefil ya da bu gibi seçenekler sizden talep edilmez. Tüm süreç online olarak yönetilir ve kredinizin onaylanması durumunda sözleşmeleri de online olarak kabul eder, paranızı hesabınıza alabilirsiniz.

1.3 İnternet Kredisinde Herhangi Bir Belge, Kefil Gerekiyor Mu?

İnternet kredilerinde online bankacılık modelini kullanan şirketler sizi şubeye dahi davet etmez. Herhangi bir belge, kefil ya da bu gibi ikincil belgeler tarafınızdan talep edilmez. Gerek görülmesi durumunda banka, vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile iş yerinize ya da evinize telefon ile ulaşarak teyit alabilir. Sonrasında süreç tamamen internet üzerinden yürütülür.

1.4 İnternet Kredisinde Dosya Masrafı Mevcut Mu?

Kesinlikle şubesiz ve herhangi bir belge ile uğraşmadan alabileceğiniz bir kredi modeli olduğundan dolayı dosya masrafı bu bankalar tarafından sizden talep edilmez. Dolayısı ile kredinize ek sadece bankanın belirlemiş olduğu faiz oranını ödemek zorunda olursunuz.

1.5 İnternetten Kredi Alabilmek İçin Şartlart Nelerdir?

 1. Öncelikli olarak başvuru yapacağınız banka, sizlerden kendi müşterisi olmanızı talep edeceğinden o bankada Vadesiz TL hesabı açmak durumunda kalırsınız.
 2. Kredinizin kısa süre içerisinde onaylanması için kredi notunuzun standartların üzerinde olması gerekir.
 3. Başvuru esnasında verdiğiniz tüm bilgilerin istisnasız doğru olması zorunluluğu söz konusudur.
 4. Bankacılık sicilinizde sıkıntı olmaması gerekmektedir.

2.1 İnternetten Kredinin Avantajları

İnternetten kredi almanın sizlere birçok farklı anlamda faydası olacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. Tamamen online olarak yönetilen bir süreç olması münasebeti ile şubeli işlemlerde maruz kaldığınız birçok sıkıntıdan ve ek ödenekten feragat ederek kredinizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Genel olarak avantajları hakkında bilgiler verecek olursak;

 1. Başvurularınızı online ortamda TC kimlik numaranız ile yaparsınız. Başvuru sonucunuz, genellikle sistem tarafından otomatik olarak kontrol edilir ve kredi notu değerlendirmenize göre anında tarafınıza bir sonuç dönebilir.
 2. Kredi notunuzun muallak yarattığı durumlarda banka, kredi başvurunuza en geç iş günleri içerisinde 24 saatlik dilim dahilinde dönüş yapar. Bu süreç içerisinde vermiş olduğunuz bilgilerin teyidi telefon ile sağlanabilir.
 3. İnternetten kredi başvurularınızda herhangi bir belge, kefil, senet ya da hipotek gibi seçenekler sizden talep edilmez. Nitekim internet üzerinden direk alabileceğiniz kredilerin tutarı maksimum 30.000 TL olabilir. Bazı bankalar bu sınırı yükseltebilmektedir.
 4. Kredinize ek olarak normal bankaların yansıtmış olduğu dosya masraflarını ödemezsiniz.
 5. Krediniz onaylandığı an itibari ile online olarak yine tüm sözleşmelerinizi kabul ettikten sonra paranızı anında banka hesabınıza aktarabilir, banka ATM’lerinden çekebilirsiniz.
 6. İnternetten kredilerin faiz oranları, normal faiz oranlarına nazaran genellikle daha uygun tutulmaktadır.
 7. Kredi başvurularınızı sadece internet sitelerinden değil, mobil uygulamalardan da sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.
 8. Ödemelerinizi tamamen online olarak sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

3.1 İnternetten Şubesiz Olarak Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İnternetten şubesiz bir şekilde kredi alabilmek artık çok çok daha kolay. Şubesiz internet bankacılığı kavramının ortaya çıkması ile birlikte belli başlı yapılanmaların ortaya çıkması, kredi başvurusu süreçlerini çok daha pratik hale getirdi ve hal böyle olunca sizlerde çok daha kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan meblağları sorunsuz bir şekilde alabilme şansına sahip oluyorsunuz. Bu anlamda sizlere hizmet veren bankalar aşağıdaki gibidir;

Şubesiz – İnternetten Kredi Veren Bankalar 2018
 1. Yapı Kredi
 2. Yapı Kredi NUVO
 3. QNB Finansbank Enpara
 4. Garanti Bankası
 5. N’Kolay Kredi (AktifBank)
 6. OdeaBank
 7. BankPozitif
 8. Akbank
 9. Vakıfbank
 10. Türkiye İş Bankası
 11. CEPTETEB

gibi yapılanmalar, internet siteleri ve mobil uygulamaları üzerinden siz değerli müşterilerine masrafsız ve şubesiz kredi verme imkanı sunuyor. Bunun için dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak da kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.