Şekerbank İnternet Şubeden EFT Limit Yükseltme Azaltma

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarına büyük önem veren ve verdiği bu önem kapsamında ilgili dijital hizmet kanallarını sürekli güncelleyen Şekerbank, internet bankacılığı uygulamasını ne kadar kullanışlı hale getirmeye çalışsa da bürokratik nedenlerle bazı işlemlerin internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapılmasına izin verememektedir. Buna konu olan bankacılık işlemlerinden birisi olması itibariyle Şekerbank internet şubeden EFT limit yükseltme düşürme işlemine değinmek yararlı olacaktır.

Şekerbank İnternet Bankacılığı EFT Limitleri

Şekerbank müşterileri internet bankacılığı uygulaması üzerinden günün belirli saatleri arsında banka tarafından otomatik olarak atanan 50 bin TL’lik günlük işlem limitini aşmamak kaydıyla EFT yapabilir. 09:00 ile 17:20 arasında yapılabilecek 50 bin TL’lik EFT limiti sizin için yeterli gelmiyorsa bu durumda isteğinize bağlı olarak farklı süreçlere dahil olmanız gerekir.

EFT Limitini Yükseltmek

EFT limitinin yükseltilmesi yani gün içerisinde yapılabilecek EFT miktarının arttırılması hesaba ilişkin bir güvenlik açığı gibi algılanmakta bu kapsamda müşterinin imzası talep edilmektedir. Eğer internet bankacılığı uygulaması üzerinden yaptığınız günlük EFT limitini yükseltmek istiyorsanız bu durumda en yakın Şekerbank şubesine gitmeli, isteğinizle ilgili bir form doldurmalı ve imzaladığınız bu formu personele teslim etmelisiniz.

İnternet bankacılığı ya da farklı hizmet kanalları için atanan günlük EFT limitinin yükseltilmesi için çağrı merkezinden ya da internet bankacılığı gibi uygulamalardan yararlanılamaz, müşterilerin en yakın şubeye giderek form doldurması ve elden belge ibraz etmesi gerekmektedir.

EFT Limitini Düşürme

Eğer günlük EFT limiti sizin için yüksekse ve düşürmek istiyorsanız bu hesabınıza ilişkin bir artırılmış güvenlik anlamı taşır, dolayısıyla şubeye gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı günlük EFT işlem limitini düşürmek isteyen müşterilerin çağrı merkezini araması ya da şube temsilcisi ile görüşmesi limitinin düşürülmesi için yeterlidir, imza verilmesine gerek yoktur.

sekerbank internet sube avantajlari
sekerbank internet sube eft limiti ayarlama

Bilinmesi Gerekenler

EFT limitiyle ilgili bilinmesi gereken en önemli şey bu limitin hizmet kanalı özelinde atanmış olduğudur, yani internet bankacılığı için atanan 50 bin TL’lik limit gün içerisinde yapabileceğiniz toplam EFT miktarını ifade etmez, talep eden tüketiciler diğer hizmet kanallarından yararlanarak diğer hizmet kanalları için de ayrı ayrı belirlenen limitini kullanabilir.

Bankalar her müşteri için şubeye ayrı, internet bankacılığına ayrı, mobil bankacılık uygulamasına ayrı, telefon bankacılığına ayrı limit belirlemekte bu limitlerin toplamı ise müşteri bazında günlük limit olmaktadır. Herhangi bir hizmet kanalı özelinde limit artırımı talebinde bulunulacaksa bunun hangi hizmet kanalı olduğu fark etmeksizin şubeden yapılması gerekir, buna karşın limit azaltımı için doğrudan çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisinden limiti azaltması talep edilebilir.

Bu nedenle eğer acil bir EFT yapılması gerekiyorsa ve 50 bin TL’nin üzerinde bir miktara tekabül ediyorsa bu durumda internet bankacılığı uygulaması üzerinden 50 bin TL’lik tek seferlik EFT yaptıktan sonra diğer hizmet kanallarından da parça parça arta kalan miktarın ödemesi yapılabilir. Bu çok zorunda kalmadıkça tavsiye edilmez, en kısa süre içerisinde şubeye giderek limitin artırılmasını talep etmeniz en mantıklısı olacaktır fakat alternatif bir yöntem olarak bilmeniz iyi olabilir.

Konuyla bağlantılı Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme Yöntemi işlemini https://internetbankaciligi.tv/sekerbank-internet-bankaciligi-sifresini-degistirme-yontemi/ adresi içerisinden tüm ayrıntılarıyla bakabilirsiniz.