Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Özellikle öğrenci kesiminin en çok araştırdıkları konulardan olan öğrenciye kredi veren bankalar ile alakalı sizlere bir liste sunacak ve dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı olarak bilgilendirme sunacağız. Bildiğimiz gibi zaman içerisinde devletin düzenlemeleri ile birlikte bankaların da krediler ile birlikte öğrencileri desteklemesi gibi bir kanun hükmü çıkarıldı ve bankalar kendi inisiyatifleri dahilinde bu seçenekleri değerlendirme şansına sahip oldu.

Öğrenci kredisi ile alakalı olarak bankaların çok önemli bir kısmı kendilerine göre düzenlemeler yaptı ve internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabileceğiniz kredi modelleri geliştirdi. Popüler bankalar zaten bu uygulamayı yapıyordu ancak büyüme amacı içerisinde olan bankalar da bunu yapmaya başladı.

Öğrenci Kredisi Nedir?

Öğrenci kredileri, bankalar tarafından öğrencilere sunulan ve normal kredi modellerine nazaran minimum faiz oranları ile hazırlanmış olan kredi modelleridir. Bu kredi modellerinde öğrencilere özel olarak sunulan faiz imkanları gibi kredi kartlarında da özel kullanım imkanları yine inisiyatif dahilinde sunulabilmektedir.

Öğrenci kredileri yine normal kredilerde olduğu gibi 36 aya kadar vadelendirme seçeneği ile sunuluyor. Devlet bankalarını değerlendirdiğiniz takdirde ödeme seçeneklerinde çok daha esnek seçeneklerin sizlere sunulduğunu da kesinlikle unutmayın.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenci için sunulan kredi imkânlarını birçok banka normal kredi şeklinde lanse etmektedir. Arama motorlarından da baktığınızda birçok farklı banka listelenir. Ancak normal kredi başvurusu bankalar nezdinde sizden alınır. Genel olarak öğrencilere kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

  1. Garanti Bankası
  2. N’Kolay (Aktif Bank)
  3. Odea Bank
  4. Ziraat Bankası (Faizsiz Eğitim Kredisi)
  5. Denizbank (Faizsiz Eğitim Kredisi)

Olmak üzere siz değerli öğrencilere kredi kullanım imkânı sunar ve maddi olarak rahatlamanız buradaki esas amaçtır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Eğitim Kredisi Nedir?

Faizsiz eğitim kredisi, aslında tam anlamı ile öğrenciler için hazırlanmış olan kredi modelidir. Burada kullanacağınız kredi modellerinde faiz uygulanmaksızın tarafınızdan istediğiniz vadede geri ödeme alınır.

Ziraat Bankası ve Denizbank, bu anlamda tamamen faizsiz bir şekilde eğitim kredisi veren http://neizm.com/ bankalar olarak dikkatleri çeker.