Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartı Listesi

Yine en çok araştırılan konulardan birisi olarak dikkat çeken öğrenci kredi kartı ile alakalı olarak merak ettiklerinizi sizlere sunmak istiyoruz. Üniversite sayısının çoğalması ve devletin okumaya yönelik teşvikleri ile birlikte nitelikli öğrenim gören kitlenin sayısı artış gösterdi. Üniversite öğrencilerinin ortak sıkıntılarından birisi de maddi sıkıntılar olarak dikkat çekiyor.

Öğrenci kredileri genel olarak bu anlamda günümüzde en çok tercih edilen detaylar arasında. Tabi ki günlük gereksinimler için cebinizde daima güvenebileceğiniz nakit ihtiyaçlarınız için öğrenci kredi kartları olmazsa olmazlardan birisi haline geldi ve bazı bankalar bu anlamda son derece avantajlı seçenekler sunarak sadece öğrencilere özel çözümler geliştirdi.

Öğrenci Kredi Kartı Nedir?

Öğrenci kredi kartı, sadece öğrenciler için özel seçenekler ile tasarlanmış ve faiz alınmadan vadeli harcamalara da imkân tanıyan kredi kartı modellerinden birisidir. Günümüzde sadece öğrenciler için özel olarak geliştirilmiş olan birkaç farklı bankanın kredi kartı ürünleri söz konusudur. Devletin de bu anlamda bankaları aracılığı ile teşviki söz konusudur.

Öğrenci kredilerinde olduğu gibi öğrenci kredi kartlarında da faiz seçenekleri söz konusu değildir. Devlet, bu konuda yasal maddeler geliştirmiş ve öğrenciler için hazırlanan kredi kartlarında faiz seçeneklerini kaldırmıştır.

Öğrencilere Özel Kredi Kartları

Sadece öğrencilere özel olarak kredi veren bankaların sayılı olduğunu daha önceki yazımızda söylediğimiz gibi kredi kartı veren bankaların da sayılı olduğunu öncelikle belirtmeliyiz. Gerçek anlamda öğrenci kredi kartı veren bankalar ve kart isimleri aşağıdaki gibidir;

  1. Türkiye İş Bankası – İŞ’te Üniversiteli
  2. TEB – ÜniversiTEB
  3. Ziraat Bankası – Genç Kart
  4. Akbank – Exi 26
  5. HSBC – Advantage Campus ve Advantage Concept Üniversiteli
  6. Vakıfbank – Like Card Üniversite
  7. Yapı Kredi – Yapı Kredi Play
  8. Finansbank – Card Finans GO
  9. Denizbank – D-Şarj
Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Şeklinde olmak üzere bankaların öğrencilere özel olarak sundukları seçenekler mevcuttur. Kredi kartlarında yıllık kart aidatı mevcuttur ancak normal kartlara göre çok daha uygun fiyatlıdır.