KMH Kredi Notunu Etkiler mi?

Kredili Mevduat Hesabı tüketicinin isteğine bağlı olarak vadesiz hesabına bağlı olarak ödeme kolaylığı sağlayan, alışveriş yapılabilen, nakit ihtiyacında çekilebilen ek bir limit sağlar. Kredili Mevduat Hesabı’nın limitinin belirlenmesinde gelir durumuna bakılmaktadır. KMH açılırken tüketicinin mutlaka kredi notu da kontrol edilerek KMH açılır. Daha önceden bankayla ilişkisi bulunanlar için KMH hesabı açmak daha kolay olabilmektedir.

KMH Ekside İse Kredi Notuna Etki Ediyor

Kredili Mevzuat Hesabıyla düzenli çekimler ve düzenli ödemeler yaparsanız bankanın gözünde olumlu etki oluşacağı için kredi notunuz yükselecektir. Tabi bu işlemi yapmak ve işe yaradığını görmek için varsa halihazırdaki borçlarınızı kapatmalısınız. Bu borçları kapatmadan kara listeye düşme riskinizi azaltmadan kredi notu yükselmez, öncelikle geçmişi temizleyin.

Otomobil ve ev ihtiyaçlarından tutun da eğitim giderlerine, çocukların gelişimi için harcanan paralara, sağlık sorunları nedeniyle gerçekleşen tedaviler için yapılan harcamalara, evin temel ihtiyaçlarını karşılamak için alınacakların hesaplanmasına, yeni teknoloji ürünlerinin vazgeçilmezler olarak hayatımızda yer almasına kadar hayatın her alanında paraya ihtiyacımız oluyor. Bu harcamaları yapabilmek için ise bazen kesenin ağzını açmak, bazen mevcut paramızın üzerine para eklemek bazen de paramız olsa bile kredinin daha cazip gelmesi sebebiyle kredi çekmek gerekebilir.

Ne Kadar Süre Eksi Bakiyede Kaldığınız Önemli

KMH ile bakiyeleriniz eksi bakiyeye düşer. Eksi bakiye için bankalar aylık ya da günlük faiz uygular. Bu faiz ya da aylık ücretler bankadan bankaya farklılık gösterir. Bazı bankalar belli bir güne kadar ödenen borçlar için faizsiz ek kredi limiti de tanımlıyor. Bu fırsat ve kampanyalar ise genellikle müşteriye özel olarak tanımlanmaktadır.

KMH Kredi Notunu Etkiler mi?

KMH yukarıda da bahsettiğimiz üzere kedi notunuzu yükseltmek için işinize yarayabileceği gibi eksi bakiye borçlarını kapatamaz ya da gerekli bedelleri zamanında ödeyemezseniz tam tersine kredi notunuzu düşüren bir etki yapacaktır.

Ayrıca Kredi Notu Nedir ve Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? isimli yazımızı da inceleyebilirsiniz.