İş Bankası İnternet Bankacılığı İşCep EFT Limiti Ayarlama (Yükseltme)

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden para çekilmesi haricinde her türlü işlemin yapılmasını mümkün kılan İş Bankası bu kapsamda ilgili hizmet kanallarının geliştirilmesinden ve daha kullanışlı halde getirilmesinden sorumlu olmasına ek olarak güvenliği de sağlamak durumundadır. Bu kapsamda oluşabilecek en kötü senaryoya karşı önlem almak adına günlük işlem limiti de belirleyen İş Bankası, günlük EFT ya da havale limiti dışında transfer yapılmasına izin vermemektedir, ancak bu limitin yükseltilmesi ya da düşürülmesi de mümkündür.

Bu kapsamda İş Bankası internet bankacılığı İşCep EFT limiti ayarlama (yükseltme) işlemine değinmek ve konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

İş Bankası EFT İşlemi

Gönderen İş Bankası, alıcı farklı bir banka müşterisi olduğunda gerçekleştirilen bu para transferi işlemine EFT denilmektedir. Elektronik fon transferi iki banka arasında gerçekleşen bir işlem olduğu için bu işleme Merkez Bankası aracılık eder.

EFT Limiti Ne Kadar?

EFT için İş Bankası’nın otomatik olarak oluşturduğu ve her müşteri için geçerli kıldığı günlük işlem limiti 100 bin TL’dir. Bu kapsamda İş Bankası müşterileri gün içerisinde 100 bin TL’ye kadar EFT yapabilir.

EFT Limiti Nasıl Yükseltilir?

Günlük EFT limitini yükseltmek isteyen İş Bankası müşterilerinin bu işlem için en yakın İş Bankası şubesine gitmesi ve bu isteğiyle ilgili ıslak imzasıyla verdiği bir form doldurması gerekmektedir. Bu formun teslim edilmesi sonrasında İş Bankası yetkilisi günlük EFT limitini yükseltmeye yetkili kılınacaktır.

Günlük EFT limitinin yükseltilmesi hesaba ilişkin bir güvenlik açığı olduğu için bu işlemin ancak imzayla gerçekleşmesi mümkündür, uzaktan ya da çağrı merkezinden günlük EFT limitinin yükseltilmesi mümkün değildir.

EFT Limiti Nasıl Düşürülür?

Günlük EFT limitini düşürmek isteyen İş Bankası müşterileri bu işlemi çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirebilir. Günlük işlem limitinin düşürülmesi hesaba ilişkin alınan ekstra bir güvenlik önlemi gibi algılanabileceği için bu işlem için şubeye gidilmesine gerek yoktur, internet bankacılığı uygulamasından da limitin düşürülmesi mümkündür.

is bankasi internet bankaciligi iscep eft
is bankasi internet bankaciligi iscep eft limiti

İş Bankası Havale İşlemi

Gönderen İş Bankası, alıcı da İş Bankası müşterisi olduğunda gerçekleştirilen bu para transferine havale denilir. Havale işlemi banka içerisinde gerçekleşen bir ödeme olduğu için bu işlem için Merkez Bankası’nın aracılığına ihtiyaç duyulmaz ve tatil günleri de dahil olmak üzere anında para transferi yapmak için kullanılabilir.

Havale Limiti Ne Kadar?

İş Bankası’nın müşterileri için belirlediği ve otomatik olarak atadığı günlük havale limiti 100 bin TL’dir. Bu kapsamda İş Bankası müşterileri gün içerisinde 100 bin TL’ye kadar havale yapabilir. Bu limit internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması için ortak limittir, ayrı ayrı limit belirlenmemiştir.

Havale Limiti Nasıl Yükseltilir

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek günlük havale limitin yükseltmek isteyen müşterlierin bu isteğini yerine getirmek için İş Bankası şubesine gitmesi ve bir form doldurup imzalı olarak teslim etmesi gerekmektedir.

Günlük havale limitinin yükseltilmesi hesaba ilişkin bir güvenlik açığı gibi algılanabileceği için bu işlemin imza vermeksizin, uzaktan ya da çağrı merkezinden halledilmesi mümkün değildir.

Havale Limiti Nasıl Düşürülür?

Havale limitinin düşürülmesi için İş Bankası çağrı merkezinden veya internet bankacılığı uygulamasından yararlanılabilir. Havale limitinin düşürülmesi hesaba ilişkin artırılmış bir güvenlik önlemi gibi algılanacağı için bu işlemin gerçekleşmesi için şubeye başvurulmasına gerek yoktur, internet bankacılığı ya da çağrı merkezinden kısa süre içerisinde havale limitini düşürebilirsiniz.

Sitemiz içerisinden İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma bilgilerine https://internetbankaciligi.tv/is-bankasi-kredi-karti-internet-alisverisine-kapatma/ adresinden ulaşabilirsiniz.