İş Bankası İnternet Bankacılığı Açma (SMS, Çağrı Merkezi, vs.)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması gibi dijital hizmet kanallarına büyük önem veren ve bu önem kapsamında sürekli güncellemelere imza atan İş Bankası, bu kapsamda internet bankacılığı uygulamasının kullanımını her geçen gün daha da basit hale getirmektedir. İlgili hizmet kanallarını ne kadar basit hale getirse de kayıt ve ilk kullanım sırasında yeni müşterilerin bazı kafa karışıklıkları yaşaması normaldir. Bu açıdan internet bankacılığı giriş yöntemlerine ve şifre alınması sürecine değinmek yararlı olacaktır. Aşağıda internet bankacılığı uygulamasını ilk defa kullanacak bir müşteri baz alınacak ve İş Bankası internet bankacılığı açma işlemine değinilecektir.

İş Bankası İnternet Bankacılığına Nasıl Girilir?

İş Bankası müşterileri internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilmek için şifre ve TC kimlik numarası gibi bilgilere ihtiyaç duymaktadır, bu iki bilgiye ek olarak hesaba tanımlı cep telefonunun da yanınızda bulundurulması gerekmektedir, çünkü giriş yaparken doğrulama yapılacak ve bu kapsamda hesap sahibinin cep telefonu numarasına gönderilen SMS’in içerisinde yer alan kodun doğrulanması istenecektir.

1. Adım: İnternet Bankacılığı Şifresinin Alınması

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacak müşteriler şifre almak için İş Bankası’nın internet sitesine giriş yaptıktan sonra bireysel bağlantısına tıklamalı ve internet bankacılığı giriş sayfasına erişmelidir. Bu sayfaya giriş yapıldığında ekranın altında Şifrem Yok / Şifremi Unuttum bağlantısının olduğu görülecektir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra Anında Şifre aracına yönlenmenzi gerekir.

Anında şifre aracı sayesinde müşteri numaranız, cep telefonu numaranız, doğrulama kodu ve hesap sahibinin kimliğine ilişkin çeşitli spesifik bilgileri vererek şifre alabilirsiniz.

İlgili aracı kullanırken sizden istenen bilgileri verip devam butonuna bastığınızda işlemin son adımında banka tarafından bir SMS gönderilir. Bu SMS’in içerisinde internet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yapmanızı sağlayacak şifre yer almaktadır.

2. Adım: Şifreyle Hesaba Giriş

Birinci adımda sizden istenen tüm bilgileri doğru şekilde girip işleme devam ettiğiniz takdirde geriye kalan tek şey bu şifreyle hesabınıza giriş yapmaktır. İş Bankası’nın internet sitesindeki Bireysel bağlantısına tıklayarak ya da mobil bankacılık uygulamasını indirerek müşteri numarası ve az önce banka tarafından size gönderilen şifreyle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptığınızda hemen yeni bir şifre oluşturmanız istenecektir. Bu değişikliği yaptıktan sonra kalıcı şifrenizi başarıyla oluşturmuş olacaksınız ve gelecekte yapacağınız internet bankacılığı girişleri için bu oluşturduğunuz şifreyi kullanabileceksiniz.

is bankasi internet bankaciligi acma
is bankasi internet bankaciligi nasil acilir

Şubeden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Eğer yukarıdaki adımları tamamlamakta güçlük çekiyorsanız ya da şubeye giderek internet bankacılığı şifresi almak sizin için daha zahmetsiz olacaksa bu durumda en yakın İş Bankası şubesine giderek internet bankacılığı giriş şifresi almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Şube personeli talebiniz doğrultusunda banka tarafından bir şifre oluşturulup cep telefonunuza iletilmesini mümkün kılacaktır. Cep telefonunuza gelen bu şifre sayesinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilir ve hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Çağrı Merkezinden Şifre Alma

Talep eden müşteriler internet bankacılığı şifresi almak için 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası çağrı merkezini de arayabilir. İş Bankası çağrı merkezini aradığınızda gerekli tüm güvenlik teyitlerini vermeniz gerekir. Bu güvenlik teyitlerini verip müşteri temsilcisine bağlandığınızda internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi almak istediğinizi söyleyebilir ve hesabınıza giriş yapacağınız şifrenin banka tarafından otomatik olarak oluşturulup SMS olarak iletilmesini sağlayabilirsiniz. Banka tarafından oluşturulan internet bankacılığı şifresiyle hesabınıza giriş yaptığınızda yine yenisiyle değiştirmeniz istenecektir, bu değişikliği yaptıktan sonra şifreniz kalıcı hale gelecektir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Nasıl Değiştirilir? Gerekli bilgilere https://internetbankaciligi.tv/is-bankasi-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-degistirilir/ içerisinden bakabilirsiniz.