ING Bank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri Saatleri Nedir

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanalı üzerinde sürekli güncellemeler yaparak dijital bankacılığı müşterileri için her geçen gün daha kullanışlı hale getiren ING Bank, bu kapsamda müşterilerinin en temel bankacılık işlemlerinden birisi olan EFT’yi de rahatlıkla yapabilmesini mümkün kılmıştır. Henüz internet bankacılığı uygulaması kullanmaya başlayan ya da hesap açtıran müşteriler için ING Bank internet bankacılığı EFT işlem ücretleri ve saatleri konusuna değinmek, EFT ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

ING Bank EFT İşlemi

Gönderen kişi ING Bank müşterisi, alıcı farklı bir banka müşterisi olduğunda gerçekleştirilen bu para transferine EFT denilmektedir. EFT iki banka arasında gerçekleşen bir işlemdir ve ülkemizde iki banka arasında gerçekleşecek işlemlere, ödeme sistemlerinden sorumlu olarak mevzuatla Merkez Bankası görevlendirilmiştir. Bu açıdan iki banka arasında gerçekleştirilecek EFT işlemine aracı olması gereken Merkez Bankası’nın çalışma saatleri bankalar tarafından referans olarak alınır ve bu saatler arasında yapılan EFT’lerin karşı bankaya geçmesi mümkün olur.

EFT Saatleri

ING Bank müşterileri 09:00 ile 17:15 arasında yapacağı EFT’nin aynı gün içerisinde karşı hesaba geçmesini mümkün kılar. 16:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılan EFT’ler geç EFT olarak isimlendirilir ve daha yüksek işlem ücreti alınır. 09:00 ile 17:15 arasında verilmeyen EFT emirleri bir sonraki ilk iş günü içerisinde gerçekleşecek EFT emri olarak kaydedilir ve bir sonraki ilk iş gününde hesapta yeterli bakiye olması halinde işlem gerçekleştirilir.

EFT Ücretleri

ING Bank müşterileri internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirecekleri EFT işlemi için bankaya ücret ödemesi yapmak durumundadır.

İnternet bankacılığı üzerinden 09:00 ile 16:00 arasında yapılan EFT’lerden 5.25 TL ücret alınır. 16:00 ile 17:15 arasında yapılan geç EFT’ler için 7.75 TL ücret alınır. Mesai saatleri dışında verilen ya da ileri tarihli emir olarak kaydedilen EFT’lerden 4 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Mobil bankacılık uygulaması üzerinden 09:00 ile 16:00 arasında yapılan EFT’lerden 5.25 TL ücret alınır. 16:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılan EFT’ler geç EFT olarak isimlendirilir ve bunun için de 7.75 TL ücret talep edilir. Mesai saatleri içerisinde yapılmayan ya da ileri tarihli bir EFT emri olarak kaydedilen EFT’lerden mobil bankacılık uygulaması için 3.30 TL ücret talep edilir.

ing bank internet bankaciligi eft saatleri
ing bank internet bankaciligi eft ucretleri

EFT Limiti

ING Bank müşterileri gün içerisinde 100 bin TL’ye kadar EFT yapabilir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması özelinde atanan bu günlük işlem limitinin artırılmasını talep eden müşterilerin en yakın ING Bank şubesine gidip form doldurması ve imzalı olarak teslim etmesi gerekmektedir.

100 bin TL’lik günlük işlem limitini yüksek bulan müşteriler ise şubeye gitmek ya da imza vermek durumunda değildir. Çağrı merkezini arayarak günlük EFT işlem limitinizi istediğiniz tutara düşürebilirsiniz.

Diğer konu İng Bank Pegasus Plus Kredi Kartı İnceleme bilgilerine ayrıntılı olarak https://internetbankaciligi.tv/ing-bank-pegasus-plus-kredi-karti-inceleme/ linki içerisinden ulaşabilirsiniz.