HSBC İnternet Bankacılığı EFT Limit Yükseltme Azaltma

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarında yaptığı sürekli güncellemelerle ilgili hizmet kanallarını her geçen gün müşterileri için daha kullanışlı hale getiren HSBC, bu kapsamda ilgili hizmet kanallarının güvenliğini sağlamakla da yükümlüdür. Yazılımsal açıdan gerekli tüm güncellemeleri alsa da müşterinin uygulama açık bir şekilde telefonunu  kaybetmesi ya da türevi konulara müdahil olamayacağı için oluşabilecek en kötü senaryoya karşı da günlük işlem limiti belirlemektedir. Bu açıdan HSBC internet bankacılığı EFT limit yükseltme ve düşürme işlemine değinmek, konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

HSBC Günlük EFT Limiti

HSBC, diğer bankalardan farklı olarak müşteri limitlerini segmentlere göre belirlemektedir. Bu kapsamda bireysel, advance ve premier olarak üç segmente ayırdığı müşterilerinin günlük ve aylık işlem limitlerini belirleyebilmektedir.

Bireysel müşteriler günlük 50 bin TL, aylık 600 bin TL EFT yapabilir, advance müşteriler günlük 75 bin TL, aylık 750 bin TL EFT yapabilir, premier müşteriler günlük 300 bin TL, aylık  1 milyon 200 bin TL EFT yapabilir.

EFT Limiti Yükseltme

Günlük EFT limitinin yükseltilmesi hesabın güvenliğiyle ilgili bir işlem olduğu için bunu yapmak isteyen müşterilerin en yakın HSBC şubesine giderek bunu istediğiyle ilgili imzalı bir dilekçe vermesi gerekmektedir. Kısa süre içerisinde doldurulabilen bu dilekçenin HSBC personeline teslim edilmesi halinde günlük ve aylık işlem limitleri anında istenilen seviyeye çıkarılabilir.

EFT Limiti Düşürme

EFT limitini düşürmek isteyen HSBC müşterilerinin bunun için şubeye gitmesine gerek yoktur, çünkü günlük veya aylık işlem limitinin düşürülmesi hesabın güvenliğini artıracak bir işlem olduğu için doğrudan çağrı merkezi üzerinden yapılabilir. 0850 211 0 111 numaralı çağrı merkezinin aranması halinde müşteri temsilcisine bağlanarak günlük ya da aylık işlem limitlerini istediğiniz seviyeye düşürebilirsiniz.

EFT Saatleri

EFT limiti elektronik fon transferine ilişkin tek kısıt değildir. EFT’nin iki banka arasında gerçekleştirilen bir işlem olmasından kaynaklı buna Merkez Bankası’nın aracılık etmesi de gerekir. Merkez Bankası’nın aracılık ettiği bir işlemin de mesai saatleri içerisinde yapılması gerekecektir. Dolayısıyla HSBC müşterileri 09:00 ile 17:00 arasında EFT’sini karşı hesaba ulaştırabilir.

09:00 ile 17:00 arasında yapılmayan EFT’ler yani mesai saati dışında yapılan EFT’ler bir sonraki ilk iş günü gerçekleşecek EFT emri olarak kaydedilecek ve o gün geldiğinde yapılacaktır.

hsbc internet bankaciligi eft yukseltme
hsbc internet bankaciligi eft azaltma

Acil Para Göndermem Lazım

Eğer mesai saatleri dışında olduğunuz halde bir kişinin hesabına para transfer etmeniz gerekiyorsa yapabileceğiniz tek şey ilgili kişinin banka ATM’sine gidip kartsız işlemler menüsünden hesaba para yatırma butonuna tıklamak. Alıcının hesap numarasını, hesap ek numarasını ve şube kodunu yazdıktan sonra ilgili hesaba ATM’den yatırdığınız para anında yansıyacaktır.

Bilinmesi Gerekenler

İnternet bankacılığı özelinde tanımlanan bu limitler sadece internet bankacılığıyla ilgilidir. HSBC müşterileri internet bankacılığı uygulamasından gerçekleştirilebilecek günlük ve aylık işlem limitlerine ek olarak telefon bankacılığı üzerinden de işlem yapma imkanına sahiptir. Yani internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapacağınız para transferi günlük işlem limitinizi aşıyorsa kalan tutarı telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak iki parça halinde karşı hesaba ulaştırabilirsiniz.

Benzer konu Anadolubank İnternet Bankacılığının EFT Limitini Yükseltmek hakkında bilgilere https://internetbankaciligi.tv/anadolubank-internet-bankaciliginin-eft-limitini-yukseltmek/ adresinden kısa süre içerisinden bakabilirsiniz.