HSBC İnternet Bankacılığı Borç Sorgulama (Online)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarında her geçen gün yeni güncellemelere imza atan ve süreci müşterileri için daha kullanışlı ve kolay hale getiren HSBC, bu kapsamda müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına süreci olabildiğince basit tutmaya çalışsa da çeşitli kafa karışıklıklarının yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Bu açıdan internet bankacılığı uygulaması ya da mobil bankacılık aplikasyonu kullanıcıları için HSBC internet bankacılığı borç sorgulama işlemine değinmek ve konuyla ilgili bilinmesi gerekenlere değinmek yararlı olacaktır.

HSBC İnternet Bankacılığı Borç Sorgulama

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden bankayla ilişkisi bulunan ya da bankanın aracılık ettiği her türlü borca ilişkin sorgulama yapılabilir. Bu kapsamda yapılabilecek her sorgulamaya ayrı ayrı değinmek ve konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden kredi kartı borcunu sorgulamak isteyen HSBC müşterilerinin hesabına giriş yaptıktan sonra Kartlar sekmesinin altında yer alan kredi kartı ekstresi ya da kredi kartı bilgilerim aracı sayesinde kredi kartı borcunu sorgulaması mümkündür.

Kredi kartı borcunun sorgulanmasına ilişkin bilinmesi gereken en önemli şey geçmiş aya ilişkin kesilen ekstre borcunu sorgulamak isteyenlerin kredi kartı ekstresi bağlantısına, bu ay içerisinde yani henüz ekstre kesilmediği halde borç sorgulaması yapmak isteyenlerin kredi kartı bilgilerim bağlantısına tıklaması gerektiğidir. Bu iki bağlantı sayesinde kredi kartınızın kalan limitini, kesilen ekstre borcunuzu ve ne kadar ödeme yapmanız gerektiğiyle ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Kredi Borcu Sorgulama

Çektiği bir krediye ilişkin borcunu sorgulamak isteyen HSBC müşterilerinin internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra menüden krediler sekmesine giriş yapması gerekmektedir. Krediler sekmesine giriş yapıldıktan sonra kredi bilgilerim bağlantısına tıklanması halinde mevcut kredi borçları ve ne kadar ödeme yapılması gerektiğiyle ilgili detaylar öğrenilebilir.

Fatura Borcu Sorgulama

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden fatura borcunu sorgulamak isteyen müşterilerin yapması gereken tek şey abonelik bilgilerini fatura ve ödemeler sekmesinin altındaki uygun yere girmektir. Bu sekmeye girilen abonelik bilgilerine ilişkin borç sorgulaması için sanki ödeme yapılacakmış gibi hareket edilmelidir, ödeme yapılmadığı sürece herhangi bir ücretlendirmenin yapılması söz konusu değildir.

Abonelik bilgilerinizi girip devam butonuna tıklamanız halinde varsa o ayki borcunuz ve geçmiş aylardan kalan borcunuz ilgili kurumun veri tabanından çekilecek, size gösterilecektir.

HSBC İnternet Bankacılığı Borç Ödeme

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden borç ödemesi de yapılabilir. Yapılabilecek her borç ödemesi farklı bir sekme üzerinden yapıldığı için her bir ödemeye ayrı ayrı değinmek yararlı olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kredi kartının kesilen ekstre borcunu ödemek isteyen ya da yalnızca limiti artırmak için borç ödemesi yapmak isteyen tüketicilerin internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra kartlar sekmesinin altında yer alan borç ödeme bağlantısına tıklaması gerekmektedir. Bunun yapılması halinde işlemin diğer adımında ne kadar ödeme yapılacağı ve hangi hesaptan yapılacağı sorulacak, gerekli bilgiler paylaşıldıktan sonra devam butonuna basarak internet bankacılığı üzerinden borç ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

hsbc internet bankaciligi borc sorgulama nasil yapilir
hsbc internet bankaciligi borc sorgulama

Kredi Borcu Ödeme

Çektiği bir krediye ilişkin olan borcunu ödemek isteyen HSBC müşterilerinin ilgili borca erişmek için internet bankacılığı uygulamasına giriş yapması ve daha sonra krediler sekmesine erişmesi gerekmektedir. Krediler sekmesine erişildiğinde taksit ödeme bağlantısına tıklanması halinde geçmiş aylara ilişkin olan taksit borcu görüntülenebilecek ve yine bu sekme üzerinden gelecekteki taksitlere ilişkin erken ödeme yapılabilecektir.

Fatura Borcu Ödeme

İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra faturalar ve ödemeler sekmesine erişilmesi gerekmektedir. Bu sekmeye giriş yapılması halinde hangi kuruma ödeme yapılacağı sorulacaktır, hangi kuruma ödeme yapılacağı seçildikten sonra abonelik numarası sorulacaktır. Abonelik bilgilerinin girilmesi halinde fatura bilgisi ekrana yansıyacaktır, üzerine tıklamanız halinde hangi hesaptan ödeme yapılacağını seçebilir ve ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca diğer konu Burganbank İnternet Bankacılığı Açma bilgilerini merak ediyorsanız https://internetbankaciligi.tv/burganbank-internet-bankaciligi-acma-icin-ilk-sifre-alma/ adresinden bakabilirsiniz.