HSBC İnternet Bankacılığı Aktivasyonu Nasıl Yapılır (Kısa Anlatım)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarında yaptığı sürekli güncellemelerle müşteri ihtiyaçlarının her geçen gün daha basit şekilde karşılanmasını mümkün kılan HSBC, kayıt ve ilk kullanım prosedürlerini olabildiğince basit tutmaya çalışsa da çeşitli sebeplerle bu konuda bazı kafa karışıklıklarının yaşanması muhtemeldir. Bu açıdan HSBC internet bankacılığı aktivasyonu nasıl yapılır, kafa karışıklığına mahal vermeden kısaca anlatmak yararlı olacaktır.

HSBC İnternet Bankacılığı Giriş İçin Neler Gerekli

HSBC internet bankacılığı uygulamasını kullanmak için bir HSBC müşterisi olmanız ve internet bankacılığına giriş için şifre almanız gerekmektedir. Zaten HSBC müşterisi olduğunuz için geriye sadece internet bankacılığına giriş yapılacak şifre kalmaktadır. İnternet bankacılığına giriş yapılacak şifreyi de aldıktan sonra internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı şifresi almak isteyen HSBC müşterilerinin öncelikle mobil bankacılık ya da internet bankacılığı sitesine giriş yapması gerekmektedir. Bu iki hizmet kanalından herhangi birisi yardımıyla internet bankacılığı giriş sayfasına erişildiğinde burada kullanıcı oluştur butonunun olduğu görülecektir, bu butona tıklanması halinde internet bankacılığına giriş için gerekli şifreyi almanıza yardımcı olacak anında şifre aracına giriş yapabilirsiniz.

Anında şifre aracına erişildiğinde sırasıyla yapılması gerekenler kartlı ve kartsız kayıt olmak üzere iki farklı şekildedir. Kartlı kayıt olmak isteyen internet bankacılığı müşterilerinin öncelikle anında şifre aracına giriş yapması gerekmektedir.

Kartla İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Anında şifre aracına giriş yapıldıktan sonra kartı ile şifre alacak müşterilerin ilk adımda ATM ya da kredi kartının son 6 hanesini tuşlaması, hesabına tanımlı cep telefonu numarasını paylaşması gerekmektedir. Bu iki veriyi paylaştıktan sonra devam butonuna basılmalıdır.

Devam butonuna basıldıktan sonra işlemin ikinci adımında hesabınıza ilişkin sadece hesap sahibinin bilebileceği çeşitli spesifik sorular sorulacaktır. Bu soruların yanıtlanması ve devam butonuna basılması gerekmektedir.

İşlemin üçüncü adımında karşınıza yeni şifre butonu çıkacaktır. Yeni şifre yazılı bu  butona tıklamanız halinde yeni şifrenin gönderileceği cep telefonu numarası görünecektir. Eğer bu telefon numarası yanlış değilse onay butonuna basarak şifrenizi cep telefonunuza alabilirsiniz. HSBC tarafından otomatik olarak oluşturulan bu şifre bir SMS yardımıyla size gelecek, içerisinde kullanıcı kodu ve internet bankacılığına giriş yapacağınız şifre yer alacaktır.

hsbc internet bankaciligi aktivasyonu nasil yapilir
hsbc internet bankaciligi aktivasyonu nereden yapilir

Kartsız İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

HSBC’ye ait bir kredi ya da ATM kartı olmayan müşterilerin internet bankacılığı şifresi almak için öncelikle internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasının giriş sayfasında yer alan kullanıcı oluştur bağlantısı yardımıyla  anında şifre aracına girmesi gerekmektedir. Anında şifre aracına girildiğinde işlemin ilk adımında Kartım Yok bağlantısı görülecektir, buna tıklanması halinde internet bankacılığı şifresi almak için karta ilişkin değil farklı bilgiler sorularak işlem yapılır.

İlk adımda TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve ekranda görünen güvenlik kodunun girilmesi istenir. Bunları doğru şekilde girip devam butonuna basmanız gerekiyor.

İşlemin ikinci adımında hesaba ilişkin sadece hesap sahibinin bilebileceği çeşitli sorular sorulacaktır. Bu soruların yanıtlanması halinde devam butonuna basmanız gerekir.

Kimlik ve hesap sahibine ilişkin spesifik soruları yanıtlayıp devam butonuna basmanız halinde işlemin üçüncü adımında yeni şifre butonu görülecektir. Yeni şifre butonuna basmanız halinde internet bankacılığına giriş yapılacak şifre ve kullanıcı kodunun hangi cep telefonu numarasına gönderileceği ekrana yansıyacaktır. Eğer bu cep telefonu numarasına ilişkin bir yanlışlık söz konusu değilse onay butonuna basarak ilgili cep telefonu numarasına internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre ve kullanıcı kodunun gönderilmesini sağlayabilirsiniz.,

Diğer konu HSBC Clup Lounge Hizmeti Ücreti bilgilerini https://internetbankaciligi.tv/hsbc-club-lounge-hizmeti-ucretleri/ içerisinden inceleyebilirsiniz.

antivirüs lisansları