Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2016

İnternet’ten ciddi şekilde araştırılan Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2016 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz listeyi sizlere sunmak istiyoruz. Bankacılık sistemleri zaman içerisinde dijital hale getirildi ve insanların bu anlamda çok daha avantajlı seçenekleri elde etmesi sağlandı demek mümkün. Hesap işletim ücreti, tüm banka müşterilerinin rahatsız oldukları unsurlardan birisidir.

Bir sene içerisinde 6 ayda bir ya da senelik olarak müşterilerden tahsil edilen bu ödenek ile alakalı olarak her ne kadar müşterilerin şikayetleri söz konusu olsa da durum nafile. Hesap işletim ücreti almayan bankalar müşterilerin en çok tercih ettikleri bankalar oldular. Son dönemde banka değişimi bir hayli fazlalaştı.

İnternet bankacılığı sistemini tam olarak benimsemiş olan ve uygulayan Finansbank ENPARA, Yapı Kredi NUVO gibi bankacılık yapılanmaları kısa süre içerisinde ciddi anlamda ön plana çıktı. Dolayısı ile insanların da bu sisteme kısa süre içerisinde gösterdiği ilgi de kendisini gösterdi.

Hesap İşletim Ücreti Neden Alınır?

Bankalar, sizlere vermiş oldukları hesaplar için yapacağınız tüm işlemler adına genel bir ücret almaktadırlar. Hesabınız açık olduğu sürece kullansanız da kullanmasanız da bu ödenek hesabınızdan bankanın belirlediği aralıklar ile tahsil edilir.

Devlet nezdinde zaman içerisinde resmi bir uygulama olmaktan çıkan ve banka inisiyatifine bırakılan bir uygulama olduğunu da bilmeniz gerekiyor.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2016

İnternet bankacılığı ya da diğer bir deyişle şubesiz bankacılık sistemlerinin gelişmesi ile birlikte insanlar için yepyeni bir çözüm sunulmuş oldu. Öncelikli olarak sizlere 2016 yılında hesap işletim ücreti almayan bankaları listeleyecek olursak;

  1. Finansbank ENPARA
  2. Yapı Kredi NUVO
  3. Kuveyt Türk SENİN BANKAN
  4. Albaraka Türk
  5. Türkiye Finans

Bankaları hesap işletim ücretini müşterilerinden almayı bırakmıştır. İlk üç sırada vermiş olduğumuz bankacılık modelleri günümüzde ciddi anlamda dikkat çekiyor.

Şubesiz Tamamen Online Bankacılık

Finansbank ENPARA sisteminin başlatmış olduğu bu uygulama, kısa zaman içerisinde insanların da ciddi anlamda beğenisini kazandı. Herhangi bir şube olmadan, tonlarca bilgi ya da belge gereksinimi olmadan kullanabildiğiniz bu sistemlerde hesap işletim ücretinden ziyade de ayrıcalıklar söz konusudur.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2016

Bu bankacılık modelinde HAVALE / EFT ücretleri olmadığı gibi başka bankaların kredi kartlarına ya da kredi hesaplarına da ödeme yaptığınızda herhangi bir ücret kesintisi yapılmaz. Dolayısı ile yukarıdaki ilk üç sırada vermiş olduğumuz bankalar sizlere her anlamda avantajlı seçenekler sunar.