HCBS İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri ve Saatleri

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarını müşterileri için her geçen gün daha kullanışlı hale getiren HCBC, ilgili hizmet kanallarının kullanımıyla ilgili çeşitli kısıtlamalar da yapmak durumundadır. Bu kapsamda en temel bankacılık işlemlerinden birisi olması itibariyle HCBS internet bankacılığı EFT işlem ücretleri ve saatleri konusuna değinmek, EFT ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

HCBS EFT Ücretleri ve Saatleri

HCBS (HCBC) internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan EFT’lerden işlem ücreti almaktadır ve bu ücret EFT’nin hangi saat aralığında yapıldığına bağlı olarak değişmektedir.

HCBC müşterileri 09:00 ile 17:00 saatleri arasında EFT yaparsa bu EFT aynı gün içerisinde karşı hesaba ulaştırılır, 16:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılan EFT’ler geç EFT olarak tanımlanır. Müşteriler internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yaparken işlem başına 5 TL ücret ödemek durumundadır, EFT 16:00 ile 17:00 arasında yapılıyorsa bu işlem için 7.5 TL ücret ödenmesi gerekir.

Mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT yapan müşterilerin 09:00 ile 16:00 arasında yapacağı EFT için 4.5 TL işlem ücreti ödemesi gerekir. EFT 16:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilirse bu işlem için 6.5 TL ücret ödemesi yapılması gerekmektedir.

HCBS EFT Limiti

HCBC müşterilerin internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını kullanmalarını teşvik ederken bu hizmet kanallarının güvenliğini sağlamakla da yükümlüdür, ancak teknik açıdan ne kadar güvenlik önlemi alırsa alsın kullanıcıların da sorumluluklarını bilmesi gerekmektedir. Örneğin telefona kilit koyulması, uygulama şifresinin kimseyle paylaşılmaması vb. kullanıcının sorumluluğundadır, ancak bu sorumluluğun yerine getirilmemesi durumunda hesaba erişim sağlayan kişinin para transfer edebilmesi kaçınılmaz olacaktır.

Dolayısıyla oluşabilecek bu en kötü senaryoya karşı önlem almak için kullanıcı hesaplarına değiştirilebilse de banka tarafından otomatik olarak günlük işlem limiti atanır. Tüketiciler bu limiti daha da yükseltebilir ya da düşürebilir.

HCBS’nin internet bankacılığı uygulaması için belirlediği günlük işlem limiti bireysel müşteriler için 50 bin TL, advance müşteriler için 75 bin TL, premier müşteriler için 300 bin TL’dir. Günlük işlem limitine ek olarak aylık işlem limiti de vardır ve bireysel müşterilerin aylık işlem limiti 600 bin TL, advance müşterilerin aylık işlem limiti 750 bin TL, premier müşterilerin aylık işlem limiti 1 milyon 200 bin TL’dir. Günlük veya aylık işlem limitleri müşteri isteğiyle değiştirilebilir.

hcbs internet bankaciligi eft islem ucreti
hcbs internet bankaciligi eft saatleri

İşlem Limitini Yükseltme

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması özelinde atanan işlem limitlerini yükseltmek isteyen müşterilerin bunun için en yakın HCBC şubesine giderek imza vermesi gerekmektedir. Günlük işlem limitinin artırılması hesabın güvenliğiyle ilgili bir prosedür olduğu için bu işlemin imzasız olarak gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Müşteriler en yakın HCBC şubesine giderek kısa süre içerisinde günlük işlem limitini artırabilir.

İşlem Limitini Düşürme

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilecek günlük ya da aylık işlem limitini düşürmek isteyen müşterilerin bunun için şubeye gitmesine gerek yoktur. İşlem hesabın güvenliğiyle ilgili olsa da limitin düşürülmesi hesabı daha güvenli hale getireceği için çağrı merkezini arayarak günlük işlem limitinin düşmesini sağlayabilirsiniz.

HSBC İnternet Üzerinden Anında 20 Bin TL Kredi Başvuru ile ilgili detaylar için https://internetbankaciligi.tv/hsbc-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ yazımızı okuyabilirsiniz.

windows 10 pro