Güvenliğinizi Arttırın Garanti Cep Şifrematik Kullanımı

Garanti Cep Şifrematik uygulamasıyla güvenliğinizi bir kademe daha arttırabilirsiniz. Tüm bankacılık uygulamalarında olduğu gibi parola yazımından sonra SMS onay ile hesap bilgilerinize erişebiliyorsunuz. Şifrenizin bilinmesi ve telefonunuzun çalınması yada hattınızın kopyalanması durumunda hesabınızın boşaltılması an meselesi diyebiliriz. Bankalar güvenlik önlemlerini arttırdıkça art niyetli kişiler alternatif çözümlerle sizi zor durumda bırakabilirler.

Garanti Bankası Garanti Cep uygulaması için ekstra bir güvenlik uygulaması geliştirdi. Garanti Cep Şifrematik ile giriş kısmı için yeni bir ek onay tanımlama yani parola ekranı oluşturabilir ve bir nebze olsun güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Şimdi gelelim Garanti Cep Şifrematik uygulamasını nasıl devreye alacağımıza.

Cepmatik Şifre Alma Ekranı

Öncelikle Garanti Bankasının Garanti Cep uygulamasıyla hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ilk ekranda “Ayarlar” butonuna tıklıyoruz.

Garanti Cep Şifrematik Kullanıma Açma

Açılan seçeneklerden aşağıdaki resimde işaretli olan “Tanımlamalar” seçeneğine tıklıyoruz.

Ayarlar Ekranı

“Tanımlamalar” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekran da “Ek Onay Tanımlama” seçeneğine tıklayarak ilerliyoruz.

Ek Onay Tanımlama Ekranı

Açılan ekranda “Cep Şifrematik Başvurusu” butonuna tıklayarak “Devam” tuşuna basarak işleme devam ediyoruz.

Garanti Cep Şifrematik Kullanıma Açma

Karşımıza güvenlik bilgilerinizi teyit eden bir ekran gelecektir. Annenizin kızlık soyadı yani evlenmeden önceki soyadını sonra ekrandaki bilgileri yazarak en az 6 haneden oluşan yeni bir PIN belirleyerek “Devam” butonuna basıyoruz.

Cep Şifrematik Kullanıma Açma

Devam butonuna bastığınızda şifrenizi oluşturmuş olacaksınız eğer daha önceden “Garanti Cep Şifrematik” uygulamasını yüklemediyseniz yükleme uyarısı alacaksınız. İlgili bağlantıya tıkladığınızda telefonunuzun işletim sistemine göre uygun marketteki Garanti Cep Şifrematik uygulamasına erişeceksiniz bu alandan uygulamayı yüklüyoruz ve tekrar Garanti Cep uygulamasını başlatıyoruz.

Garanti Cep Kullanıma Açma

Garanti Cep uygulamasına bilgilerinizle giriş yaptığınızda yeni bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda “Cep Şifrematik ile Giriş” butonunu göreceksiniz.

Cep Şifrematik Giriş

“Cep Şifrematik ile Giriş” butonuna tıkladığınızda “Cep Şifrematik PIN Girişi” ekranını göreceksiniz. Böylece uygulamaya girişte yeni bir şifre ekranı oluşturmuş olduk. Bu işlem güvenlik önleminizi arttırmanıza katkı sağlayacaktır.

Şifrematik Kullanıma Açma

Uygulamanın kullanımıyla ilgili sorun yaşarsanız yorum yazarak destek talebinde bulunabilirsiniz.