İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Muafiyeti

İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi vergi muafiyeti, Devlet gençleri desteklemek ve ekonomiye can vermek için bir yığın yeni düzenlemeler ve yardımlar yapmaktadır. Bu kapsamda yeni girişimcilere devlet çeşitli yardım ve teşviklerle yardımcı olmakta ve bu girişimcileri ekonomiye kazandırmaya çalışmaktadır.

Son olarak yapılan düzenlemeler ile genç girişimcilere devlet 3 yıl vergi muafiyeti desteği bulunuyor. Peki, bu destekten yararlanmak için hangi şartları yerine getirmek gerekiyor? En önemli detaylar ve bu teşvikten yararlanmak için bilmeniz gerekenler nelerdir?

Genç Girişimcilere Yapılacak Olan Destekten Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Devletin sunmuş olduğu bu destek ile ilgili detaylar ise gençleri heyecanlandırmaya yetti. 3 yıl vergi muafiyeti şansını elde etmek için düzenlenen bu desteğe hak sahibi olmak için öncelikle 29 yaşının altında olmak gerekiyor.

Bu sayede devlet tarafından desteklenecek genç girişimciler kendi işlerinin sahibi olma imkanı elde etmiş olacaklar. Birçok sektöre devlet bu imkanı sunarken merak edilen sorulardan biri ise hangi sektörlerde çalışma ile bu destekten yararlanabilecektir.

Market, lokanta, cafe fark etmeksizin ne iş yaparsa yapsın her gence destek uygulanacaktır. Tek aranan şart ise sadece 29 yaşını geçmemiş olmasıdır. Bu sayede devlet teşvikinden yararlanan gençler önemli bir yükten kurtulmuş olarak işlerini kurarak ekonomide önemli bir rol alacaklardır.

Vergi Muafiyeti Fırsatından Yararlanmak İçin

Birçok mesleği kapsayacak olan genç girişimcilere vergi muafiyeti için tek şart 29 Yaşını doldurmamış olmaktır. Yeni iş kuracak olan her genç girişimci 29 yaş altında ise vergi muafiyeti fırsatında yararlanmaktadır. Yıllık hesaplanacak olan kazancı eğer 75 bin lira altında olursa 3 yıl boyunca vergi ödemesi alınmayacak. Genç girişimciler, anonim ya da limited şirket açarlarsa, bu şirketler vergi muafiyeti fırsatından  yararlanamazlar. Kolektif şirketler ile adi ortaklıklar ortaklar teşvikten yararlanabilirler.

Gençleri ekonomiye kazandırmak ve dinamik olmalarını avantaja dönüştürmek için başlatılan bu teşvikten birçok genç yararlanabilmektedir.

İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Muafiyeti

İş kurmaktan çeşitli giderler nedeni ile vazgeçen genç girişimciler artık 3 yıl boyunca vergi ödemeyecek ve vergi ödeme zorunluluğundan kurtulmuş olacaklar.

Ayrıca İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır ve Hangi Durumlarda Kesilir? isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.