Gelir Belgesiz 20 Bin TL Kredi Veren Bankalar (Bordro Yok)

Gelişen teknolojik imkanlar sayesinde yerinden kalkmadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilen tüketiciler, istihbaratın da ortaklaşa kullanılması kaynaklı gelir belgesi ibrazında bulunmak ya da teminat vermek gibi zorunluluklardan kurtulmuştur. Bu açıdan gelir belgesiz 20 bin TL kredi veren bankalar ve bu kredi ürünlerinin detaylarına değinmek yararlı olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Olur Mu

Gelir belgesi ibraz etmeden kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin istifade edeceği bankalar internet üzerinden kredi başvurusu iletilebilen bankalardır. Bu bankalar yapılan kredi başvurularının çoğunu başta kredi notu olmak üzere bildirilen gelir ve varsa daha önce beyan edilen çeşitli belgeler ışığında değerlendirir.

Dolayısıyla gelir belgesi olmadan yapılacak kredi başvuruları için internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da bankanın kendi internet sitesini kullanmak gerekir. Şubelerden yapılan kredi başvurularında da gelir belgesi ibrazı zorunlu değildir, ancak çeşitli nedenlerle şube üzerinden iletilen kredi başvurularında gelir belgesinin de ibraz edilmesi şube tarafından istenebilir. Şube insiyatifindeki bu belge ibraz şaibesinden kurtulmak için dijital hizmet kanallarına yönelmek faydalı olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

Gelir belgesi olmaksızın kredi başvurusu yapılabilen bankalar CEPTETEB, Türkiye İş Bankası, Burgan Bank, Enpara, ING Bank, Odeabank, Aktif Bank, QNB Finansbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank’tır.

Bu bankalara yapılacak kredi başvurularının üst sınırı değişiklik göstermektedir ve her birine aşağıda ayrı ayrı değinilecektir.

Enpara.com Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık faaliyeti Enpara üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak tüketiciler 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 36 aya varan vade imkanıyla karşılayabilmektedir.

% 2,93 faiz oranıyla kredi kullanan tüketiciler 20 bin TL kredi çekmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2072 TL, toplamda 24.860 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1248 TL, toplamda 29.941 TL,
 • 36 ay vade için her ay 988 TL, toplamda 35.566 TL ödeme yapmalıdır.

Aktifbank N Kolay Kredi

Aktifbank aracılığıyla kullanılabilecek N Kolay Kredi adından da anlaşılabileceği şekilde en kolay şekilde nakit ihtiyacının karşılanabileceği ürünlerden birisidir. 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını sigorta masrafı olmaksızın karşılayan Aktifbank’a belge ibraz edilmesi de gerekmez.

% 2,89 faiz oranıyla kredi kullanan tüketiciler 20 bin TL kredi çekmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2065 TL, toplamda 24.889 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1241 TL, toplamda 29.890 TL,
 • 36 ay vade için her ay 981 TL, toplamda 35.421 TL ödeme yapmalıdır.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

TEB’in dijital bankacılık faaliyeti CEPTETEB aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketicilerin 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 36 aya varan vade olanağıyla karşılaması mümkündür. Kısa süren başvuru prosedürünü yerine getirdikten sonra finansman tahsis ücreti ödemesi yapılmadan kullanılabilen CEPTETEB ihtiyaç kredisi için gerekli hesapta internetten açılabilmektedir. Gelir belgesi ya da benzeri hiçbir belgenin ibraz edilmesi gerekmez.

% 2,9 faiz oranıyla kredi kullanan tüketiciler 20 bin TL kredi çekmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 737 TL, toplamda 26.537 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1226 TL, toplamda 29.416 TL,
 • 36 ay vade için her ay 983 TL, toplamda 35.383 TL ödeme yapmalıdır.

ING Bank E-Kredi

ING Bank’a kredi başvurusu yapacak tüketiciler herhangi bir belge ibraz etmesine gerek kalmadan internet üzerinden e-Kredi ürününe başvuru iletebilir. Kısa süren başvuru prosedürlerini yerine getirdikten sonra kullanılabilen e-Kredi ile 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılamak mümkündür.

% 2,79 faiz oranıyla kredi kullanan tüketiciler 20 bin TL kredi çekmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2051 TL, toplamda 24.718 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1226 TL, toplamda 29.520 TL,
 • 36 ay vade için her ay 964 TL, toplamda 34.817 TL ödeme yapmalıdır.

Türkiye İş Bankası Anında Kredi

Türkiye İş Bankası aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketiciler 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 36 ay vade imkanıyla gelir belgesi yada benzeri hiçbir belge ibraz etmesine gerek kalmadan karşılayabilmektedir. Basit bir başvuru prosedürünün yerine getirilmesinin ardından kullanılabilen ihtiyaç kredisi için açılması gereken hesabı onaylanan kredi başvurusu sonrasında en yakın İş Bankası şubesine giderek açtırabilirsiniz.

% 2,45 faiz oranıyla kredi kullanan tüketiciler 20 bin TL kredi çekmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2002 TL, toplamda 24.129 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1173 TL, toplamda 28.264 TL,
 • 36 ay vade için her ay 908 TL, toplamda 32.788 TL ödeme yapmalıdır.

Yapı Kredi Hızlı Kredi

Yapı Kredi Bankası aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 36 aya varan vade olanağıyla kısa süre içerisinde karşılayabilmektedir. Herhangi bir belge ibrazı yapmasına gerek olmayan tüketiciler tüm süreci internet ve SMS üzerinden ilerletebilmektedir.

% 2,64 faiz oranıyla kredi kullanan tüketiciler 20 bin TL kredi çekmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2032 TL, toplamda 24.492 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1206 TL, toplamda 29.036 TL,
 • 36 ay vade için her ay 939 TL, toplamda 33.915 TL ödeme yapmalıdır.
gelir belgesiz kredi veren bankalar

Geliri Olmayan Kredi Çekebilir Mi?

Eğer herhangi bir geliriniz yoksa bankaya yapacağınız kredi başvurusu olumsuz yanıtlanacaktır. Fakat gelir beyanıyla ilgili pek bilinmeyen bir detay bunun kişinin gelirini değil hanenin gelirini belirlemeye yönelik olduğudur. Yani kişiye gelirini beyan etmesi sorulduğunda sadece kendi gelirini değil evinde yaşayan herkesin gelirini toplaması ve bunu bildirmesi gerekir. Dolayısıyla hane geliri beyanıyla da düşük miktarlarda kredi kullanılması mümkündür.

Ücretsiz Anında Kredi Notu Öğrenme İşlemi konulu yazımızı da okuyabilir ve bir kredi başvurusu yapmadan önce para ödemeden bedava kredi notunuzu öğrenebileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.