Garanti Sanal Kart Oluşturma

Garanti Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

Garanti sanal kart oluşturma konusuna değindiğimiz bu yazımızda internet bankacılığı üzerinden nasıl sanal kart oluşturulacağını ve limitinin nasıl değiştirileceğini öğreneceğiz.

Son zamanlarda artan internet dolandırıcılıkları bir çok kişiyi etkilemiş durumda. Kaliteli olarak gözüken bir çok site hakkında kredi kartı bilgilerini sızdırdığı yönde haberler görmekteyiz ki direk kredi kartı bilgilerinizi toplayarak satan sitelerde bulunuyor.

Bir site üzerinden alışveriş yapmak istiyorsunuz fakat size güvenilir gelmediyse yada herhangi bir siteye üyelik durumunda kart bilgilerinizi talep ettiği gibi bir durumla karşılaşırsanız kendinize bir sanal kart oluşturarak limitini yapacağınız alışveriş kadar yapabilir yada 1 TL olarak değiştirebilirsiniz.

Şimdi Garanti bankası sanal kart oluşturma işleminin nasıl  yapılacağına değinelim.

 • Öncelikle Garanti İnternet Bankacılığı’na giriş yapıyorsunuz.
 • Üst menüden “Kartlar” açılır menüsüne tıklayarak “Sanal Kartlarım” seçeneğine tıklıyoruz.
Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma
 • Daha önceden sanal kart oluşturma işlemi yapmadıysanız bu ekran aşağıdaki gibi gözükecektir. “Başvur” butonuna basarak ilerliyoruz.
Garanti Sanal Kart Oluşturma
 • “Başvur” butonuna bastıktan sonra aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız bu ekranda hangi kredi kartınız için sanal kart oluşturmak istediğinizi seçiyorsunuz. Bağlı olacağı kartı seçtikten sonra “Devam” butonuna basarak devam ediyoruz.
Sanal Kart Hesap Baglama
 • Sanal kart oluşturduğunuz kredi kartınızın bilgilerini göreceksiniz. Ekrandaki bilgiler doğruysa “Onay” butonuna basarak devam edebilirsiniz.
Garanti Sanal Kart Oluşturma
 • Bu ekranda sanal kart bilgilerinizi göreceksiniz. Bu bilgileri internet alışverişinde kullanacağınız için not edebilirsiniz. Tabi daha sonra da sanal kart bilgilerinize seçeneklerden ulaşabilirsiniz.
 • Sanal kartınız artık oluştu. Tekrar Kartlarım / Sanal Kartlarım menüsüne girerek sanal kartınızın tanımlandığını teyit edebilirsiniz. Bu ekranda yazan hesap kesim tarihleri asıl kredi kartınızın tarihleri ile aynıdır.
  Limit tanımlaması yapmadığımız için kredi kartımızla aynı limite sahip olacaktır. Sanal kart limitini değiştirme için “Limit Değişikliği” butonuna tıklıyoruz.
Sanal Kart Limit Değişikliği
 • Limit değişikliği butonuna tıkladıktan sonra “Sanal Kredi Kartı Limiti” kısmına yapacağınız alışveriş limiti kadar belirleyerek “Devam” butonuna tıklıyoruz.
 • Son aşama olarak kart limiti için onay vererek işlemimizi bitiriyoruz.
Sanal Kart Onay Aşaması

Sanal kartlar hakkında detaylı bir yazı hazırlıyoruz. O zamana kadar takibe devam edin.

Sanal kart limitleri bağladığınız kredi kartı ile aynıdır.

Sanal kartlarınız için ayrı ekstre kesilmez.