Garanti İnternet Bankacılığı Su Faturası Ödeme

Garanti İnternet Bankacılığı Su Faturası Ödeme

Bugünkü bilgilendirme içerikli makalemizde siz değerli okuyucularımıza Garanti İnternet Bankacılığı Su Faturası Ödeme ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Ülkemiz genelinde bildiğiniz üzere internet bankacılığı her geçen gün insanlar arasında çok daha yaygın ve önemli bir hale gelmeye başlıyor.

Artık bankacılık ve ödeme işlemlerinin internet ve mobil uygulama ortamına kaydırılması ile birlikte özel ya da kamu kurum ödemelerinizi de sorunsuz bir şekilde bankaların resmi internet sistemlerinden hesabınıza giriş yaparak tüm fatura ödemelerinizi yapabilme şansına erişiyorsunuz. Şimdi sizlere resimler ile birlikte Garanti Bankası internet şubesi üzerinden nasıl su faturası yatıracağınızı göstereceğiz.

Garanti İnternet Bankacılığı Su Faturası Nasıl Ödenir?

İnternet bankacılığını kullanarak fatura ödemesi yapmak istiyorsanız elinizde abone numaranız, fatura numaranız ya da tesisat numaranız bilgilerinden herhangi birine ihtiyaç duyulur. Bankanın çalışma sistemine göre diğer bankalarda farklı bilgiler istenebilir. Bu bilgileri hazırladıktan sonra ise internet şubesi ile işlemlerimize başlıyoruz.

1-) İlk olarak www.garanti.com.tr sitesine girerek sağ üst köşede yer alan BİREYSEL ya da KURUMSAL internet bankacılığı hesabımıza giriş yapıyoruz.

2-) Hesabımıza giriş yaptıktan sonra gelen bankacılık işlemleri ekranında en üst menüde sırası ile ÖDEMELER > FATURA > FATURA / ABONE NO İLE ÖDEME seçeneğine tıklıyoruz.

Garanti Bankası Su Faturası Ödeme Ekranı

3-) Sonrasında gelen ekranda öncelikle Su Faturası seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında altında açılan seçenek penceresinden fatura ödemek ile yükümlüğü olduğumuz su tesis eden firmayı seçiyoruz. Son olarak altında firmanın faturasını ödemeniz için abonelik bilgisi istenecektir. Bu bilgiyi giriyor ve devam ediyorsunuz.

4-) Sonrasında adınıza ait faturaya dair ödeme bilgisi karşınıza çıkar. Dilerseniz Vadesiz TL bakiyenizden ve dilerseniz kredi kartınızdan faturanızın ödemesini yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Eğer ki çalışmakta olduğunuz firma sistemde listelenmiyor ise firmayı arayarak bu anlamda bilgi alabilirsiniz. Yüksek ihtimal ile Garanti Bankası ile ödeme anlaşması olmadığından listelenmiyor olacaktır.