Garanti İGDAŞ Fatura Ödeme

Garanti İGDAŞ fatura ödeme işlemi için Garanti internet bankacılığı üzerinden hesabınız yada kredi kartı ile ödeme yapabilir yada otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

  • Öncelikle Garanti İnternet Bankacılığı’na giriş yaparak üst menüden “Ödemeler” açılır menüsünden “Fatura” seçeneğine ve sonrada “Fatura/Abone No ile Ödeme” linkine tıklanır.
Garanti İGDAŞ Fatura Ödeme

Garanti İGDAŞ Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

  • Ödeme yapacağınız kanalı seçme ekranının da “Kurum Adı” kısmına ödeyeceğiniz firmanın ismini yazabilir yada “Kurum Tipi” ve “Kurum” alanından kendiniz seçebilirsiniz. Biz yaptığımız örnekde İGDAŞ aramasıyla otomatik olarak firmayı bulduk.
Garanti Fatura Ödeme
  • Tesisat Tipi” alanında üc adet seçeneğiniz bulunmaktadır. Eğer fatura sizin üzerinizdeyse TC kimlik no numaranızı yazarak faturalarınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca “Sözleşme Numaranız” ve “Tesisat Numaranızı” yazarak ödenmesi gereken faturalarınıza ulaşabilirsiniz. Bu bilgilere fatura üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte “Tesisat No” bilgisinin faturada nerede olduğunu görebilirsiniz.
İGDAŞ Tesisat No
  • Tesisat tipi ve bilgilerinizi yazdıktan sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

Ödeme Şekli ekranında “Faturamı ödemek istiyorum” alanını seçerseniz istediğiniz faturayı seçerek ödeme yapabilirsiniz. “İsteğe bağlı ödeme yapmak istiyorum” alanını seçerseniz ödenmesi gereken faturaları görmeden belirli bir tutar ödeme yapabilirsiniz.

Tutar Tipi ekranında “Faturamın tamamını ödemek istiyorum” seçerek tüm faturayı ödeyeceğinizi belirtebilir yada “Fatura tutarından farklı bir tutarda ödeme yapmak istiyorum” seçeneği ile faturanın bir miktarını ödeyebilirsiniz.

Ödeme yapacağınız faturanın yada faturaların listelendiği alandan ödeme yapacağınız faturayı seçebilirsiniz. Gecikmede olan faturanızın önünde için resimde görüldüğü gibi kırmızı zil resmi çıkacaktır.

Ödeme Aracı kısmından ödemenizi nasıl yapacağınızı seçiyorsunuz. İsteğinize göre kredi kartı yada hesabınızdan faturanızı ödeyebilirsiniz.

Faturanızı ödeyecek hesap yada kredi kartınızı seçtikten sonra “” kutucuğuna tıklayarak daha sonraki ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. “Kayıt Adı” kısmına otomatik ödeme talimatınızı belirtecek ve daha sonra ödeme talimatlarınıza girince anlayabileceğiniz bir isim verebilirsiniz.

  • Son ekranda ödeme bilgilerinizi ve yatırdığınız faturayı kontrol ederek “Onay” butonuna basarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.
Garanti İGDAŞ Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Bilmeniz Gerekenler

  1. Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde her ay hesabınızda yada kredi kartınızda para ve limit bulunması dahilinde otomatik olarak çekilecektir.
  2. Farklı bir bankada otomatik ödeme talimatınız varsa ikinci bir bankaya otomatik ödeme talimatı veremezsiniz.
  3. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde komisyon alınmaktadır.
  4. Gecikmedeki faturalar için otomatik ödeme talimatı işe yaramamaktadır.