Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Bilgi Güncelleme

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte Garanti Bankası İnternet Bankacılığı kullanımı ile alakalı olarak seçenekler üzerinde duracak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olarak dikkatleri çeken ve kısa zaman içerisinde müşteri kitlesini genişleten Garanti, maddi bütçeler açısından da fark yaratmayı başardı.

İnternet bankacılığı konusunda da kendi web sitesini geçtiğimiz günlerde güncelleyerek müşterilerine çok daha yeni seçenekler sunmayı amaç edinen şirket, daha hızlı ve çok daha anlaşılır bir sisteme geçiş yaparak bu anlamda sektörel olarak rekabette bir adım öne geçme yoluna gitti ki bizlerde sitemiz içerisinde sizlere ilk olarak bu anlamda en yeni seçenekleri sunmak istiyoruz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?

İlk olarak Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Giriş konusunda resimli bir anlatım yaparak siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek istiyoruz. Garanti Bankası bünyesinden ilk defa hesap açtıracaksanız internet bankacılığı kullanımınızın aktif edilmesini istemeyi kesinlikle unutmayınız. Şimdi sırası ile aşamaları uygulayarak fikir sahibi olalım.

1-) Öncelikli olarak Garanti Bankası resmi internet sitesi olan www.garanti.com.tr isimli web adresini ziyaret ediniz.

2-) Siteye giriş yaptığınızda sizi ana ekran karşılayacaktır. Ana ekranda Garanti bankasının güncel kampanyaları ile alakalı olarak detaylar, kredi hesaplama ekranı gibi seçenekleri değerlendirebiliyorsunuz.

3-) Sitede bireysel ya da kurumsal olmak koşulu ile iki ayrı internet hesabına giriş yapabilme şansına sahip olursunuz. Bunun için sitenin en üst kısmında yer alan BİREYSEL ve KURUMSAL olarak yer alan iki butondan birisini seçerek üyelik hesabınıza giriş yapacaksınız. Biz örnek olarak BİREYSEL ÜYELİK ekranına giriş yapacağız.

4-) Butona tıkladıktan sonra BİREYSEL ÜYELİK GİRİŞ EKRANI sizleri karşılayacaktır ve bireysel bilgilerinizi gireceğiniz ekranda üyelik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmek durumundasınız. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı sistemine dilerseniz TC kimlik numaranız, dilerseniz müşteri numaranız ve hesap açılışı esnasında sizlere sunulan internet bankacılığı şifreniz ile giriş yapmak durumundasınız. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra GARANTİ İNTERNET GİRİŞ butonuna tıklamak durumundasınız.

5-) Yenilenen Garanti internet bankacılığı, siz değerli müşterilerine her türlü kolaylığı sunmuş. İlk ekranda müşteri numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yaptıktan sonra güvenlik kodu seçeneğinizi nasıl kullanmanız gerektiğine dair size soru sorar.

  • MOBİL BİLDİRİM İLE GİRİŞ: Bu seçenek, Garanti Bankası’nın mobil uygulamasını telefonunuzda kullanıyor iseniz ve telefonunuz hali hazırda internete bağlı ise telefonunuza bildirim göndererek onay butonuna tıklamanız koşulu ile giriş yapacaktır.
  • SMS ŞİFRESİ İLE GİRİŞ: Bu yöntem yıllardır kullandığımız telefona gelen 6 haneli SMS şifresidir. Telefonunuza gelen şifreyi kullanarak internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
  • MOBİL İMZA İLE GİRİŞ: Mobil imza, telekomünikasyon şirketinizin sizlere sunduğu ücretli olanaklardan birisidir. Mobil imzanız var ise yine kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Birçok farklı seçeneği değerlendirme şansına sahip oluyoruz ancak bir bu anlamda klasik yöntem olarak SMS ŞİFRESİ İLE GİRİŞ online olma yoluna gideceğiz.

6-) Sonrasında sizden telefonunuza gelen SMS şifresini girmenizi isteyecek bir ekran gelecektir. Buradaki gelen ekranda şifrenizi girerek internet şubesinin kapısını güvenilir bir şekilde açabilme şansına da sahip olacaksınız.

7-) Sonrasında ise bireysel internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmış olacaksınız ve yukarıdaki menü yardımı ile ihtiyacınız olan tüm seçenekleri sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme şansına da sahip olacaksınız. İlk girdiğiniz zaman yenilenen internet şubesini sizlere anlatabilecek yönergeler ekranını görebilir ve kullanımı ile alakalı olarak tüm detayları sorunsuz bir şekilde değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra birçok farklı seçeneği menüleri gezerek değerlendirme şansına sahip oluyorsunuz. İnternet bankacılığı sisteminde insanların en çok merak ettikleri konular üzerinde durmak ve resimli olarak sizlere internet bankacılığının kullanımını anlatmak ve fikir sahibi olmanızı sağlamak amacı içerisindeyiz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Bilgi Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

Şimdi ise siz değerli okuyucularımız ile internet bankacılığı üzerinden bilgi değişiklikleri ve bilgi eklemeleri gibi detayları nasıl yapabileceğiniz üzerinde durarak görsel anlamda bu seçenekleri nasıl yapabileceğiniz üzerinde duracağız. Garanti, online sistemleri birçok farklı anlamda eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde kullanarak müşterilerini mümkün mertebe şubelere kadar yormama amacı içerisine giriyor ki bilgi güncellemeleri konusunda da internet bankacılığı sistemini tercih ediyor.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İletişim, Adres, Mail ve Telefon Bilgisi Ekleme – Güncelleme

A-) İlk olarak yukarıda yer alan Garanti İnternet Bankacılığı giriş işlemini yaptıktan sonra gelen ekranda sağ üst köşede yer alan adınızın yazdığı kısma tıkladığınızda aşağı doğru bir menü açılacaktır. Menünün ilk sırasında yer alan PROFİLİM sekmesine tıklayarak kişisel verilerinizin olduğu ekrana giriş yapmanız gerekiyor.

Garanti İnternet Bankacılığı İletişim Bilgileri Değişme

B-) Sonrasında gelecek ekranda kişisel bilgilerinizin sekmelere ayrılmış şekilde karşınıza çıktığınızı göreceksiniz. Kimlik bilgileriniz, adres bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, telefon bilgileriniz ya da bu gibi daha birçok farklı seçeneği bu menüde görebilme şansına sahip oluyorsunuz. Aşağıdaki resimde ne gibi bilgileri güncelleyebileceğinizi net şekilde görebilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Bilgi Güncelleme Ekranı

 C-) Örnek olarak ben KİŞİSEL BİLGİLERİM kısmından bilgi güncellemesi yapacağım. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere tüm seçeneklerin en sağ kısmında aşağı doğru bir ok yer almaktadır. Bu oklara tıklayarak aşağı doğru bilgilerinizi açabilir ve o an hangi bilgileri geçerli olduğunu görebilirsiniz. Bilgilerin altına doğru inildikçe DÜZELT, ADRES EKLE, NUMARA EKLE gibisinden seçeneklerin olduğunu göreceksiniz. Bu ekranda tüm ayarlarınızı sorunsuz bir şekilde yapabilir ve bilgi güncellemelerinizi tanımlayabilirsiniz. Örnek olarak aşağıdaki resimde kişisel bilgilerinizi düzenlemek için DÜZELT butonuna tıklamanız yeterlidir.

Garanti İnternet Bankacılığı Kişisel Bilgi Güncelleme

D-) Diğer tüm sekmelere tıklayarak kişisel bilgilerinizi sorunsuz bir şekilde düzenleyebilir, adres eklemelerinizi yapabilir, telefon numaralarınızı güncelleyebilir ya da kişisel olarak değiştirmeniz veya eklemeniz gereken tüm seçenekleri PROFİLİM ekranından sorunsuz bir şekilde yapabilme şansına sahip olursunuz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu kısımda ise Garanti İnternet Bankacılığı bireysel hesabımızdan kredi, kredi kartı, HGS başvuruları ya da bu gibi işlemleri nasıl yapabileceğimizi biraz daha yakından ve yüzeysel olarak inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Garanti Bankası, yeni nesil internet bankacılığı tasarımında birçok yeniliğe imza atarak bu anlamda insanların sorunsuz bir şekilde başvuru yapabilmelerine imkan tanımıştır.

A-) Öncelikli olarak internet bankacılığı hesabımıza giriş yapmış duırumda iken üst menü kısmında yer alan başvuru sekmesi üzerine geliyor ve açılan pencerede neye başvuru yapmak istediğimizi seçiyoruz. Biz örnek olarak Bonus Flexi Card kredi kartı başvurusu yapmak istiyoruz. Önce menüye giriş yapalım. Menünün üzerine geldiğimizde aşağı doğru açılan pencereden KART seçeneğini tıklayalım.

Garanti İnternet Bankacılığı Kart Başvurusu

B-) Sonrasında ise Garanti Bankası tarafından sağlanmakta olan banka kartları, kredi kartları ya da seyahat kartları gibi aradığınız tüm seçenekler karşınıza sorunsuz bir şekilde listelenecektir. Bu liste içerisinden biz örnek olarak Flexi Card başvurusu yapmak istiyoruz. Bu neden dolayısı ile gelen ekranda Flexi Card seçeneği altında yer almakta olan BAŞVUR sekmesine tıklayarak başvuru ekranına ilerlemek istiyoruz.

Garanti İnternet Bankacılığı Flexi Card Başvurusu

C-) BAŞVUR sekmesine tıkladığınız an itibari ile karşınıza ilk olarak kredi kartı modeli ile alakalı olarak yüzeysel bilgilerin yer aldığı bir ekran gelecektir. Bu ekranda kısaca bilgi edineceksiniz. Sonrasında ekranın sağ kısmında DETAYLI BİLGİ butonunu göreceksiniz. Kredi kartının tüm ödenek detayları ile alakalı bilgileri bu sekmeye tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bilgi sahibi iseniz hemen üstünde yer alan BAŞVUR sekmesine bir kere daha tıklayarak ilerleme sağlıyoruz.

Garanti İnternet Bankacılığı Kart Bilgisi Ekranı

D-) BAŞVUR sekmesine tıkladığınız an itibari ile kendiniz ile ilgili tüm bilgileri tekrardan kontrol edip güncelleme yapacağınız sekmeli alanlar gelecektir. Her sekmenin işlemi bittikten sonra en alt kısımda mavi renkte yer almakta olan DEVAM sekmesine ilerleyerek son aşamaya kadar tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde vererek ilerlemek durumunda olacaksınız. Bilgiler, insiyatif dahilinde banka tarafından teyit etmek koşuluna alınabilir.

Garanti İnternet Bankacılığı Kart Başvuru Bilgi Ekranı

E-) Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere 5 aşamalı bilgi teyit ekranını kendi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek ilerleme yoluna gideceksiniz ve bunun hemen arkasından son aşamada İŞLEM TAMAMLANDI uyarısını göreceksiniz.Bu uyarının sonunda başvurunuz başarılı bir şekilde banka tarafından alınmış olacaktır. Değerlendirme sırasında banka tarafından aranma gibi bir durumunuz olabilir. Bu süreç içerisinde iş yerinizin dahi aranması gibi insiyatifler bankaya aittir. Sürecin sorunsuz bir şekilde onaylanması durumunda tarafınızdan teyit alınarak kartınız basılır ve adresinize gönderilmek üzere yola çıkarılır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Başvuru menüsü altında yer alan tüm işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde kolay olarak sekmeleri değerlendirmek koşulu ile yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Sistem, herkesin anlayabileceği şekilde yönlendirmeler ile otomatik olarak başvuru sonuna kadar sizleri yönlendirmektedir.