Fibabanka İnternet Bankacılığı Üzerinden Havale EFT İşlemleri

Dijital hizmet kanallarında her geçen gün güncelleme yaparak müşteri ihtiyaçlarını daha kısa süre içerisinde daha etkin biçimde karşılamaya çalışan Fibabanka, bu kapsamda gerçekleştirilebilecek en temel bankacılık işlemlerinden birisi olan havale ve EFT’yi de basit bir kaç adımdan sonra yapılabilecek bir işlem haline getirmeyi başarmıştır. Bu kapsamda Fibabanka internet bankacılığı üzerinden havale ve EFT işlemlerine değinmek, konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Fibabanka EFT İşlemi

Fibabanka’dan farklı bir bankaya yapılan para transferi işlemine EFT denilmektedir. Bankalar arasında gerçekleştirilen bu ödemeye Merkez Bankası aracılık eder. Merkez Bankası’nın bu işleme aracılık etmesi kaynaklı işlemin mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. EFT ile ilgili bilinmesi gerekenlere aşağıdaki başlıklarda değinilmiştir.

EFT Masrafı

Fibabanka internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yapmak isteyen müşterilerin işlem başına 3 TL ücret ödemesi yapması gerekir. Bu masraf Fibabanka tarafından alınmaktadır, gerçekleştirilen işlemin miktarıyla ilgili bir sınır yoktur, gerçekleştirilen her işlem için 3 TL ücret alınır.

EFT Limiti

Fibabanka müşterilerinin gerçekleştirebileceği EFT üst limiti banka tarafından belirlenir ve değiştirilmesi mümkündür. EFT limitinin artırılması imzaya tabi bir işlemdir ve bu nedenle limit artışı için şubeye giderek form doldurup, imza vermek gerekir. Buna karşın limit azaltmak için internet bankacılığı uygulamasına girip güvenlik sekmesinin altında yer alan limit kontrol bağlantısına tıklayarak limitinizi düşürebilirsiniz.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT yapmak isteyen Fibabanka müşterilerinin internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra para transferleri menüsünün altında yer alan EFT bağlantısına tıklaması gerekir. EFT bağlantısına tıkladıktan sonra alıcının IBAN, ad soyad bilgilerini girip, ne kadar para transfer edeceğinizi yazıp devam butonuna tıkladıktan sonra işleme onay verebilir ve ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT Saatleri

Ödemelere Merkez Bankası aracılık ettiği için EFT’nin mesai saatleri içerisinde yani 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu saatler arasında yapılmayan EFT’lerin karşı hesaba geçmesi bir sonraki ilk iş gününü bulacaktır.

fibabanka internet bankaciligi havale
fibabanka internet bankaciligi eft

Fibabanka Havale İşlemi

Fibabanka’dan Fibabanka’ya yapılan para transferi banka içerisinde gerçekleşen bir ödemedir. Kişinin kendi hesapları arasında yaptığı para transferine ise virman denilir.

Havale Ücreti

Fibabanka müşterileri havale yapmak için herhangi bir ücret ödemek durumunda değildir, ücretsiz şekilde havale yapabilir.

Havale Saatleri

Havale banka içerisinde gerçekleşen bir transfer olduğu için işlem saatine tabii değildir. Bu kapsamda 7 gün 24 saat, resmi tatiller de dahil olmak üzere havale yapılabilir. Yapılan havale anında karşı hesaba geçecek, tatil günü olsa dahi alıcı tarafından çekilebilecektir.

Havale Nasıl Yapılır

Havale yapmak isteyen Fibabanka müşterileri internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra para transferleri sekmesinin altında yer alan havale bağlantısına tıklamalıdır. Havale bağlantısına tıkladıktan sonra alıcının hesap numarası veya müşteri numarasını yazıp, miktar seçtikten sonra devam butonuna basarak havale gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Fibabanka internetten 20 Bin TL Kredi hakkında bilgiler için https://internetbankaciligi.tv/fibabanka-internetten-kredi-basvurusu-hesaba/ yazımızı okuyabilirsiniz.

windows 10 home