En Yüksek Faiz Veren Bankalar Hangileridir?

Bilindiği üzere, bankaların tamamı belirlemiş oldukları vadeler ile birlikte nakit parasını değerlendirme yoluna giden bireylere çeşitli faiz oranları aracılığı ile para kazandırmaktadır. Bankaların neredeyse tamamı, piyasa da parasını riske atmaktan kaçınan bireyler için faiz veriyor. Yatırım yapmaktan yana olmayan, parasını riske atmadan kazanç sağlamak isteyen bireyler bu faizlere başvuruyor.

Bu nokta da bankalar için müşteri elde etmek oldukça önemli. Bu yüzden özellikle yeni müşterileri kendisine çekmek adına ‘‘Hoş-geldin Faizi’’ gibi kampanyalar sunuyor. Fakat incelendiği görülüyor ki bu faiz oranları ileri ki dönemlerde oldukça düşüş yaşıyor. Yarı yarıya hatta bundan da aşağılara indiği kolaylıkla gözlemlenebiliyor. Bu nokta da sizleri en uygun, en yüksek faiz veren bankalardan birkaç tanesi hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

ING Turuncu Hesap

ING bankasının bu fırsatı ile birlikte ilk 60 gün içerisinde yüzde 12,5 hoş geldin faizi sizlere sunulmaktadır. Vade süresince istediğiniz zaman paranızı çekebilir ya da para ekleme işleminde bulunabilirsiniz.

Akbank Direkt Serbest Hesap

‘’Tanışma Faizi’’ adı altında verilen fırsat ile yüzde 11,75’lik bir faiz oranı sizlere sunulmaktadır. Örneklendirme içerisine girecek olursak, 20 bin liralık yatırımınız bulunuyorsa ve yatırımınızı 31 gün vade olarak değerlendirirseniz aylık 169 liralık bir kazanımınız olacaktır. Bununla birlikte diğer pek çok banka da olduğu paranızı çekebilmek adına vade sonunu beklemek gibi bir durumunuz bulunmuyor. İstediğiniz an paranızı çekebilir ya da paranızın üzerine eklemede bulunabilirsiniz. Şunu da eklemekte fayda var; bu faiz oranı sadece ilk 30 günü kapsamaktadır.

Garanti E-vadeli

Yüzde 12’lik bir faiz oranı ile sizleri karşılayan bu fırsat için bir kriter yer almaktadır. Yüzde 12’lik faiz oranından yararlanmak için 75 bin lira ya da bunun üzerinde bir miktara sahip olmanız gerekmektedir. Eğer miktarınız 75 bin liranın altındaysa bu faiz oranı yüzde 11’e gerilemektedir. Fakat bu yine de oldukça iyi bir faiz oranı. Akbank’ta olduğu gibi Garanti’de de istenildiği zaman para çekilebilir ya da ilave edilebilir.

Odeabank Oksijen Hesap

En az 2 bin liralık bir miktar ile başvurabildiğiniz bu kampanya da sizlere yüzde 13’lük bir faiz oranı ile hoş geldin deniliyor. Bu hesabın bir artısı da bulunmaktadır. Bu; hesabı açtığınız zaman her ay 2 adet sinema bileti sizlere hediye ediliyor.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar Hangileridir?

Sizler için bazı bankaların faiz getirisi en yüksek fırsatlarından bahsettik. Bu durum değişebileceği için başvurmadan önce bir kez banka ile irtibata geçip bilgi almanızda fayda var.

Müslüman olan okurlarımıza buradan bir kez daha faizin HARAM olduğunu hatırlatıyoruz.