Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İnternet üzerinde en çok araştırılan konulardan birisi olarak dikkatleri çeken emeklilere faizsiz kredi veren bankalar konusunda son dönemde çeşitlilik çok ciddi anlamda artıyor. Emekli imkanlarının devlet tarafından kısa zaman içerisinde çok ciddi bir şekilde arttırılması, beraberinde bankaların emeklileri kendilerine çekebilmek için yeni yeni kampanyalar yapmasına neden olduğu aşikar.

Emekliler için en uygun kredi seçenekleri zaman içerisinde çeşitli hale geldi. Bankaların özellikle emekli maaşlarını kendisine taşıyan emekli müşterilerine sağladığı en iyi olanaklardan birisi olarak niteleyebileceğimiz işletim faizleri ve faizsiz kredi imkanları ile birlikte aslında kısa zaman içerisinde daha fazla imkan değerlendirme altına alınabiliyor demek yanlış olmaz. Şimdi bu anlamda merak edilen seçenekler üzerinde duralım.

1.1 Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bu anlamda her geçen gün bankalar yeni yeni kampanyaları müşterilerine sunmaya devam ediyor. Emekliler için en uygun şartlarda ve ödeme vadesi olarak en uzun dönem seçeneklerini sunan bankalar kısa bir zaman dilimi öncesinde ön plana çıktı. An itibari ile ülkemiz genelindeki tüm emeklilere faizsiz bir şekilde kredi kullandıran bankalar aşağıdaki gibi listelenebilmektedir;

 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Aktif Bank (PTT)

Bu anlamda an itibari ile tüm emeklilere %0 faiz imkanı ile kredi kullanma imkanı sunuyor. Kredi kullanmanız ile birlikte vade seçenekleri ile alakalı olarak da yine özel imkanlar sizlere sunuluyor diyebiliriz.

1.2 Emeklilere Faizsiz Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

Bankalar, özellikle emekli müşterilerin devlet tarafından günümüzde daha fazla desteklenmesini fırsat bilerek faizsiz kredi imkanlarını daha geniş kapsamlı hale getirdi. An itibariyle 5 banka bu anlamda çok ciddi anlamda fark yaratmaya başladı. Yukarıda verdiğimiz bankaların genelinin emekli müşterilerinde aramış olduğu genel şartlar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

 • En az 5 senelik emeklilik hayatına sahip olmak
 • 70 yaş üzerinde olmamak
 • Çok ciddi bir sağlık sorunu bulunmamak
 • Emekli maaşının ilgili bankaya taşınması (Bazı bankalar bu seçeneği zorunlu kılar)
 • Emekliliğinizi belgeleyebiliyor olmanız

En çok üzerinde durulan ve bankaların zorunlu hale getirdikleri seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Faizsiz emekli kredilerine başvurmak için yukarıdaki şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir.

1.3 Faizsiz Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Neler?

Kredi başvurusu için emekliler adına internet üzerinden herhangi bir başvuru durumu söz konusu değildir. Bankalar genel olarak faizsiz emekliye özel kredi başvurusu için genellikle sizleri şubelere beklerler. Şubede size özel müşteri temsilciniz, maaşınız ile alakalı olarak tespitleri yaptıktan sonra en uygun ödeme planını en iyi şekli ile sizlere sunar. Emeklilik için bankalar tarafından sizden istenen belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Emeklilik Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • İkametgah İlmuhaberi Belgesi
 • 6 Adet Vesikalık Fotoğraf

şeklinde sizlerden belge talep edilmektedir. Bu belgeler ile birlikte kredi kullanmak istediğiniz bankaların herhangi bir şubesine gittiğinizde müşteri temsilcileri bu anlamda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

2.1 Ne Kadar Faizsiz Emekli Kredisi Çekebilirim?

Bankalar, zaman içerisinde devletin hazırlamış olduğu mevduatlara göre hareket etmek durumunda olduklarından dolayı bu anlamda çeşitli seçenekler söz konusudur. Ancak 48 AY VADE İLE MAAŞINIZIN 10 KATINA KADAR KREDİ alabilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Üstelik bu kredileri tek kuruş faiz ödemeden kullanacak ve tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz.

Emekli maaşınızı ilgili krediyi kullanacağınız bankalara taşımanız durumunda herhangi bir sorun olmaksızın çeşitli faiz imkanlarından yararlanabilme şansına sahip olabileceksiniz. Krediler, emekli maaşınızdan otomatik olarak taksit taksit çekilir. Bu şekilde kredibiliteniz herhangi bir olumsuz durumdan en ufak şekilde etkilenmez.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar konusunda cevap aradığınız tüm sorular için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Daha emekli olmanıza çok mu var yada şartları karşılayamıyor musunuz? O zaman aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler Mercek Altında