Düşük Kredi Notuna Kredi Kartı Veren Bankalar

Tüketicilerin geçmiş dönemlerde kullandığı kredi, kredi kartı ya da türevi bankacılık ürünlerinden doğan borcuna ve sorumluluklarına ne derece sadık olduğunu hesaplamak için geliştirilen kredi notu çeşitli engeller oluşturabilmektedir. Bu engellerden birisi de kredi kartı başvurularının olumsuz yanıtlanmasıdır.

Bankalar parasal daralmaların olduğu dönemlerde yüksek riske girmekten çekinir ve daha garanti getiri yöntemlerine yönelir. Bu kapsamda kredi notu düşük tüketicinin kredi kartı borçlarını ödememe ihtimali olduğu için kredi kartı tahsisinden geri durur. Fakat yine de bazı bankalar bazı durumlarda düşük kredi notuna kredi kartı verebilir. Dolayısıyla düşük kredi notuna kredi kartı veren bankalar ve bloke teminatlı kredi kartları gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Düşük Kredi Notuna Sahip Kişiler Nasıl Kredi Kartı Alır

Kredi notu düşük kişilerin kredi kartı alabilmek için teminat, kefil vb. yöntemleri düşünmesi gerekmektedir. Eğer kefil bulamıyorsanız en azından bloke teminatlı kredi kartı teklifinde bulunmalısınız. Çoğu banka bloke teminatlı kredi kartlarına olumlu bakmakta ve gelen talepleri değerlendirmektedir. Bloke teminatlı kredi kartları ve beraberinde getirdiklerine değinmeden önce diğer bankalara nazaran daha kolay kredi kartı veren bankaların ürünlerine değinmek yararlı olacaktır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Kartı Veren Bankalar

Düşük kredi notuna kredi kartı veren bankaların çoğu bunu gelir belgesi, mal varlığı ya da çeşitli bir teminat olması nedeniyle yapar. Kişiler bu kurumlara kredi kartı başvurusu yaparken kişisel gelirini değil hane gelirini beyan etmelidir. Bankalara gelirin tümünü belgelemek gerekmez, ev içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirlerini beyan etmek de mümkündür ki bu durumda kredi kartı almak da kolaylaşacaktır.

1 – Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından geliştirilen sağlam kart bir kredi kartı olsa da diğer kredi kartlarından oldukça farklı özelliklere sahiptir. Katılım Bankacılığı perensipleri gereği alkol, kumar vb. harcamalara kısıtlı olarak teslim edilen kredi kartının tüm borcunu tek seferde ödemek gerekir. Asgari ödeme oranı ya da tutarının olmadığı bu kart ile yapılan alışverişlerden doğan tüm borcu tek seferde ödemek gerekecektir.

Sağlık ve eğitim sektöründe yapılan harcamaları kampanya düzenlenip düzenlenmediğine bakılmaksızın 5 taksitle vadelendiren Sağlam Kart, 12 ay süresince düzenli kullanıldığında 50 TL de hediye eder.

Nakit avans çekimi, fatura ödemesi, taksitli alışveriş ve türevi çeşitli temel kredi kartı işlevlerini yerine getirebilen Sağlam Kart’a başvuru yapmak için en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine gidebilir, Kuveyt Türk müşterisiyseniz internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla başvuru iletebilirsiniz.

2 – Deniz Bonus Kredi Kartı

Denizbank’ın en sık kullanılan kredi kartı olma özelliği taşıyan Deniz Bonus, Türkiye’nin en yaygın iş yeri ağına sahip Bonus özelliği sayesinde yapılan harcamalardan daha fazla puan kazanılmasını sağlar. Kazanılan bonusların farklı harcamalarda kullanılmasını da mümkün kılan bu kredi kartı için düzenlenen özel kampanyalar indirimkartimda.com sitesi üzerinden takip edilir ve yine internet üzerinden katılım sağlamak mümkün olur.

ABD özelinde de çeşitli imkanlara sahip bu kredi kartının yurt dışında da rahatlıkla kullanılması mümkündür.

Deniz Bonus kredi kartına sahip olmak isteyen tüketiciler en yakın Denizbank şubesine ya da denizbank.com internet sitesine giderek Deniz Bonus başvurusu iletebilir.

3 – CardFinans

QNB Finansbank tarafından geliştirilen CardFinans hali hazırda en sık kullanılan kredi kartlarından birisidir. 250 binden fazla üye iş yeri ağı bulunan CardFinans özellikli bu kredi kartı sayesinde yapılan harcamalardan daha fazla puan kazanmak mümkün olur. Taksitli alışveriş, nakit avans ya da fatura ödemesi gibi her türlü kredi kartı işlevini yerine getirebilen bu kredi kartı ile ücretsiz otomatik ödeme talimatı, kefilsiz anında kredi ve TaksitKolay sayesinde mağaza taksit yapmasa bile taksitli alışveriş gibi imkanlara sahip olabilirsiniz.

Bu kredi kartına başvurmak isteyen tüketiciler QNB Finansbank şubelerine gidebilir ya da qnbfinansbank.com internet sitesine giriş yaparak hemen başvur butonuna tıklayabilir. İletilen başvuruların yine internet sitesi üzerinden sorgulanması mümkündür.

4 – Akbank Axess

Akbank’ın en çok kullanılan kredi kartı Axess, Axess üyesi iş yerlerinden yapacağınız harcamalardan daha fazla chip-para kazanmanızı ve kazandığınız chip-paraları da farklı harcamalarda kullanmanızı mümkün kılar. Ücretsiz otomatik ödeme talimat, Akbank Direkt mobil uygulaması aracılığıyla ekstreleri ve kredi kartına ilişkin diğer detayları kolaylıkla takip edebilme imkanı gibi çeşitli avantajlara sahip bu karta başvuru iletmek için Akbank şubelerine gidebilir ya da akbank.com internet sitesine giriş yapıp kredi kartı başvuru butonunu kullanabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartları

Başta kredi notu düşük ya da oluşmayan kişiler olmak üzere tüketicilerin kredi kartı almasının diğer bir yöntemi de bloke teminatlı kredi kartlarıdır.

Bloke teminatı kredi kartı almak isteyen kişi öncelikle kart limiti kadar parayı hesabına yatırır. Daha sonra çeşitli belgeleri imzalayarak kredi kartı borcunun ödenmemesi halinde bankanın bu paradan borcu tahsil etmesini mümkün kılar ve ilgili tutarı hesabına bloke altına almış olur. Blokelendirilen bakiyenin kullanılması mümkün olmaz, ödemeler aynı şekilde yapılmaya devam edilir ve tüketiciye ödeme yapması için mümkün olduğunca fazla süre tanınır. En nihayetinde tüketici borcunu ödemezse borcu buradan faiziyle birlikte tahsil edilir ve kartın kullanımına da sınırlama getirilir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartı almak isteyen kişi öncelikle ilgili bankaya giderek cari hesap açar. Cari hesap açtırdıktan sonra isterse vadeli mevduat hesabına isterse cari hesabına kredi kartı limiti kadar para yatırılır. Daha sonra yatırılan para kadar limitle bir kredi kartı için başvuru  yapılır, yapılan başvuru neticesinde yasal ya da idari takibe rastlanmazsa hesaptaki para teminat altına alınır ve hesaba bloke konur. Hesabın içerisinde kredi kartı limiti kadar bakiye tüketici tarafından kullanılamaz olur, kart teslim edilir.

dusuk kredi notuna kredi karti

Banka gecikme cezasıyla birlikte ekstre borcunu tahsil etme ihtimaline karşın kart limitinin % 15 – % 20 kadar fazlasının hesaba yatırılmasını ister. Yani 1000 TL’lik bir kredi kartı istiyorsanız hesabınıza muhtemelen 1200 TL yatırmanız gerekir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı almak isteyen tüketicilerin başta Kuveyt Türk Katılım Bankası olmak üzere TEB, Ziraat Bankası, Denizbank ve QNB Finansbank ile görüşmesi mümkündür. Yapılacak görüşme için şubelerin tercih edilmesi gerekir.

Kredi Kartı bölümümüzü inceleyebilir ve en güncel kredi kartı kampanyaları ve bilgilendirmeleri konusundaki içeriklerimize göz atabilirsiniz.