Denizbank İnternet Bankacılığı Açma (İlk Kez Şifre Alma)

Dijital hizmet kanallarına büyük önem veren ve bu kapsamda internet bankacılığı ya da mobil bankacılık gibi uygulamalarını sürekli güncelleyerek müşteri ihtiyaçlarına daha kısa süre içerisinde yanıt vermeyi amaçlayan Denizbank, müşterilerin kayıt olma sürecini de olabildiğince basit tutmuştur. Bu kapsamda sadece birkaç tıklamayla internet bankacılığı uygulamasına kayıt olabilen müşteriler için Denizbank internet bankacılığı açma, ilk kez şifre alma işlemine değinmek yararlı olacaktır.

Denizbank İnternet Bankacılığına Nasıl Kayıt Olunur?

Denizbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için başvurulabilecek iki yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki Denizbank’a ait ATM ya da kredi kartlarından herhangi birisini alan müşteriler için diğeri ise herhangi bir kartı olmayan müşteriler içindir. Eğer kartınız varsa kartla kayıt başlığı altında yazanları, yoksa kartsız kayıt başlığı altında yazanları takip ederek internet bankacılığı uygulamasına kayıt olabilirsiniz.

Kartla İnternet Bankacılığına Kayıt

Eğer Denizbank’tan bir ATM ya da kredi kartı aldıysanız bu durumda internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak için öncelikle Denizbank’ın internet sitesine giriş yapmalısınız. Denizbank’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst bölgesinde yer alan bireysel internet bankacılığı bağlantısına tıkladığınızda karşınıza internet bankacılığı giriş sayfası çıkacaktır.

Bu sayfanın sol tarafında İnternet Bankacılığına Giriş yazısının hemen altında Kart İle sekmesinin olduğu görülecektir, öncelikle bu bağlantıya tıklanmalıdır.

Kart ile giriş bağlantısına tıklandığında 16 haneli kart numarasına ek olarak kartınızın şifresi sorulacaktır, bu bilgileri girdikten sonra devam butonuna basmanız gerekiyor.

Devam butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkacak sayfanın sol tarafında İnternet bankacılığına Kayıt bağlantısını göreceksiniz, bu bağlantıya tıkladıktan sonra kart bilgilerinize ek olarak kişisel çeşitli bilgileriniz sorulacak ve hesabınıza tanımlı cep telefonu numarasına gönderilen SMS’i doğrulamanız istenecektir.

Bu doğrulamaları yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasına başarıyla kayıt olabilirsiniz. İnternet bankacılığı kayıt işleminin son adımında giriş yapmak için kalıcı bir şifre de belirleyebilir, daha sonraki girişlerinizde kart bilgileriniz yerine TC kimlik numaranız ve belirlediğiniz bu şifreyi kullanabilirsiniz.

denizbank internet bankaciligi acma
denizbank internet bankaciligi nasilir acilir

İnternet Bankacılığına Kartsız Kayıt

Herhangi bir ATM ya da kredi kartı olmayan müşterilerin internet bankacılığına kayıt olmak için öncelikle Denizbank’ın internet sitesine giriş yapması gerekmektedir. Denizbank’ın internet sitesine giriş yapıldığında ekranın sağ üst bölgesinde internet bankacılığı ve bireysel internet bankacılığı bağlantısı görülecektir.

Bireysel internet bankacılığı giriş sayfasına erişildiğinde Devam butonunun hemen altında Kullanıcı Oluştur bağlantısı görülecektir, buna tıkladıktan sonra Kartım Yok seçeneğini seçmelisiniz.

Karşınıza çıkacak ekranda önce TC kimlik numaranız, daha sonra hesabınıza tanımlı cep telefonu numarası sorulacak ve güvenlik doğrulamasını yaptıktan sonra devam butonuna basmanız gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra işlemin ikinci adımında hesaba tanımlı cep telefonu numarasına gönderilen SMS’in içerisindeki doğrulama kodu sorulacaktır. Bu doğrulama kodunu da paylaştıktan sonra internet bankacılığına ilk girişi yapabilmek için gerekli şifre Denizbank tarafından oluşturulacak ve SMS olarak iletilecektir.

Bu SMS’in içerisinde yer alan şifreyle internet bankacılığı uygulamasına ilk girişi yaptıktan sonra hemen yeni bir şifre belirlenmesi istenir. Tek kullanımlık şifreyi yeni ve kalıcı bir şifreyle değiştirdikten sonra internet bankacılığına yapılacak gelecekteki girişlerde kullanılacak şifre de belirlenmiş olur ve kayıt süreci tamamlanır.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme bilgilerini https://internetbankaciligi.tv/denizbank-internet-mobil-bankaciligi-sifre-degistirme-islemi/ adresinden öğrenebilirsiniz.

autocad lt