Denizbank Anında 20 Bin TL Kredi Başvurusu (Direkt Hesaba)

Teknolojik gelişmelerin birçoğu verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek ve iş süreçlerini kolaylaştırmak için vardır. Bu kapsamda gelişen teknolojiye en hızlı ve tutarlı şekilde entegre olan sektörlerden birisi de bankacılık sektörüdür. Bankacılık sektörü iş süreçlerinde çok kısa süre içerisinde değişiklik yapabilmekte ve bu değişikliği de tüketicilere sunabilmektedir. Operasyonel konularda hızlı hareket eden bankaların geçtiğimiz dönemlerde hayata geçirdiği en başarılı uygulamalardan birisi de internet bankacılığı faaliyetidir. İnternet bankacılığı faaliyeti ile akla gelebilecek her türlü bankacılık hizmetini kredi başvurusu ve tahsisi de dahil olmak üzere internetten yapılabilir hale getiren bankalardan birisi de Denizbank’tır.

Denizbank aracılığıyla tahsis edilen düşük faizli ve esnek ödeme planlı ihtiyaç kredisi kapsamında tahsis edilen nakitle her türlü ihtiyacı karşılamak mümkündür. Bu kapsamda denizbank internet şube ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Kimler Kredi Başvurusu Yapabilir

İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişilerin bazı gereklilikleri yerine getirmesi beklenmektedir. Başvuru internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılacaksa ve anında tahsis imkanından yararlanılacaksa mutlaka cari hesap sahibi olunmalıdır. İnternetten hesap açılış başvurusu yapılabiliyor olsa dahi hesabın aktif hale gelebilmesi için şubeye gidilmesi gerekecektir. Bu kapsamda daha önceden hesap açılışı gerçekleştiren tüketicilerin internet bankacılığı uygulamasını kullanarak kredi kullanabilmesi için:

 • 18 yaşından büyük olması,
 • Toplamda 6 ay, en az 3 aydır aktif SGK’lı olması,
 • Düzenli gelir sahibi olması,
 • Gelirini belgeleyebilmesi,
 • Gerektiğinde teminat verebilmesi ya da kefil gösterebilmesi gerekmektedir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Denizbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketicilerin 20 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını internet üzerinden ilettiği başvuru sonrasında karşılaması mümkündür. % 2,67 faiz oranıyla tahsis edilen kredi için kredi toplam tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti ve kişinin yaşıyla kullanılan kredinin toplam miktarına bağlı olarak değişen hayat sigortası prim ödemesi yapması gerekmektedir. 2018 yılı Eylül ayı ortalarında Merkez Bankası tarafından yapılan son faiz arttırımlarına göre güncel olarak 20 bin TL lik bir kredinin geri ödemesini de hemen sizlerle paylaşalım.

20 bin TL kredi başvurusu yapılması halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2034 TL, toplamda 24.509 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1207 TL, toplamda 29.073 TL,
 • 36 ay vade için her ay 944 TL, toplamda 34.094 TL ödeme yapılması gerekmemektedir.

İnternet Şubeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için daha önceden parola alınmış olması gerekmektedir. Eğer internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız parolayı daha önceden almadıysanız ATM ve kredi kartınızla birlikte çağrı merkezini arayarak şifrenizi belirleyebilir, internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 1. Krediler sekmesine giriş yapılır ve ihtiyaç kredisi bağlantısı takip edilir,
 2. İhtiyaç kredisi başvurusu için Web’de Kredi Başvuru butonuna tıklanır,
 3. Ne kadar kredi kullanılacağı ve bu kredinin kaç ay vadeyle geri ödeneceği belirlenir,
 4. Ekrana yansıtılan örnek ödeme planı incelenir,
 5. İnceleme sonrasında ödeme planına onay verilir ve kredi başvurusu değerlendirilmek üzere Denizbank’a iletilir ya da işlem iptal edilir.

Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Denizbank’a iletilen ihtiyaç kredisi başvurusu kısa süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanmaktadır, çoğu zaman kredi başvurusu ileten tüketiciler aynı gün içerisinde değerlendirme sonuçlarını öğrenebilmekte ve hatta kredi tahsisini gerçekleştirebilmektedir, ancak bankanın ortalama değerlendirme süresi 1 iş günüdür. Kredi değerlendirme talebi ileten tüketiciler 1 iş günü içerisinde değerlendirme sonuçlarını öğrenmekteler. Eğer aradan geçen 1 iş gününe rağmen kredi başvurunuz değerlendirilmediyse ve sonuçla ilgili bir bildirimde bulunulmadıysa çağrı merkezini arayarak kredi talebinizin durumunu sorgulamanız mümkündür.

Kredi başvurusu değerlendirildikten sonra anında tahsis edilmek üzere kredilerim sekmesinin altında görünür hale getirilir. Tüketiciler internet bankacılığı uygulamasına giriş yaparak kredilerim sekmesine erişir ve onaylanan kredi taleplerine istinaden krediyi kullanmak için sonuca onay verir ve krediyi hesabına aktarır.

Kredi Başvurusu Neden Olumsuz Yanıtlanır?

Kredi başvurusu ileten tüketicilerin bir kısmı başvurusuna olumsuz yanıt alabilir. Kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanmasının birçok nedeni olabilir, ancak en sık karşılaşılan red nedenlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Daha önce herhangi bir bankaya gelir belgesi ibraz etmemek,
 • Daha önce herhangi bir bankaya ibraz edilen gelir belgesinin geçerliliğini yitirmesi,
 • Düzenli gelirin kullanılacak krediden doğan aylık taksit ödemelerini yapmaya yeterli olmaması,
 • Gereğinden yüksek kredi talebinde bulunmak,
 • En az 3 aydır veya toplam 6 ay SGK’lı olmamak,
 • Kredi notunun yeterince yüksek olmaması, yasal veya idari takipte olmak.

Tüketiciler bu veya buna benzer nedenlerle ilettiği kredi başvurusunun olumsuz yanıtlandığına tanıklık edebilir, eğer böyle bir sorun söz konusu olacaksa kredi başvurusu iletilmeden önce ilgili sorunun çözülmesi gerekmektedir.

denizbank kredi basvurusu

Erken Ödeme İndirim Oranları

BDDK mevzuatı uyarınca tüketicilerin tahsis edilen krediyi ödeme planından cayarak erkenden kapatması mümkündür. Hatta erken kapatılacak kredide gelecek aylara ilişkin faiz ödemesi yapılmaz ve tüketiciler sadece kalan ana para borcunu öder.

Kredi İptal İşlemi

Tüketici Hakları Kanunu kapsamında kredi tahsisi gerçekleşen tüketicilerin bu bankacılık ürününü iade etme hakkı da vardır. Tahsis edilen krediler için 14 gün içerisinde iade talebi oluşturabilir ve herhangi bir maliyet ya da faiz ödemesine maruz kalmadan krediyi bankaya geri verebilirsiniz. Bunun için herhangi bir Denizbank şubesi ya da çağrı merkeziyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Sitemizin İhtiyaç Kredisi bölümünü ziyaret ederek alternatif bankaların tekliflerine de göz atabilir, bu bankalar arasında en cazip tekliflerden birisini sunan Aktifbank Direkt Kredi Başvurusu konulu yazımızı okuyarak ödeme planı ve diğer şartlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.