Burganbank İnternet Bankacılığından (Havale EFT) Para Gönderme

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarında sürekli güncellemelerle süreci müşteriler için her geçen gün daha kullanışlı ve kolay hale getirmeyi amaçlayan Burganbank, bu kapsamda internet bankacılığı uygulamasının olabildiğince basit tutulmasını sağlamaktadır. En sık kullanılan temel bankacılık işlemlerinden olması itibariyle Burganbank internet bankacılığından havale, EFT ile para gönderme işlemine ve bu işlemlerle ilgili bilinmesi gerekenlere değinmek yararlı olacaktır.

Burganbank Havale İşlemi

Gönderen Burganbank, alıcı Burganbank müşterisi olduğunda gerçekleştirilen bu para transferine havale denilmektedir. Havale işlemi banka içerisinde gerçekleştirilen bir işlem olduğu için bu ödemeye Merkez Bankası’nın aracılık etmesi istenmez ve herhangi bir saat kısıtlaması bulunmaz.

Burganbank Havale Nasıl yapılır?

Havale yapmak isteyen Burganbank müşterilerinin internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  1. Para transferleri sekmesine girilir ve havale bağlantısına tıklanır,
  2. Havale gerçekleştirilecek kişinin hesap numarası, IBAN numarası ve ad soyad bilgisi girilir,
  3. Bilgiler kontrol edildikten sonra işlemin ne zaman gerçekleşeceği ve ne kadar para transfer edileceği belirtilir,
  4. Devam butonuna basılır ve özet bilgisi kontrol edilir,
  5. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık olmadığı görülürse işleme onay verilir ve para transferi gerçekleşir.

Havale Limiti

Burganbank müşterileri farklı bir Burganbank müşterisine yapacakları havale için en fazla 100 bin TL’lik transfer emri verebilir. Buna karşın kendi hesabından yine kendi hesabına virman yapacak olması halinde bu transferin 1 milyon 500 bin TL’ye kadar gerçekleştirilmesi mümkündür.

Havale Ücreti

Burganbank müşterileri gerçekleştirilecek havale işlemi için herhangi bir ücret ödemesi yapmak durumunda değildir ve ücretsiz şekilde havale yapabilir.

Havale Saatleri

Havale işlemi bankalar arasında gerçekleşen bir para transferi olmadığı için bu işlemin herhangi bir saat kısıtlamasına tabi olmaksızın 7 gün 24 saat gerçekleştirilmesi mümkündür. Resmi tatil günlerinde dahi olunsa para transferi anında gerçekleşecek ve alıcı, parasını alabilecektir.

Burganbank EFT işlemi

Gönderen Burganbank, alıcı farklı bir banka müşterisi olduğunda gerçekleşen bu para transferine elektronik fon transferi denilir ve EFT olarak adlandırılan bu işlemin bankalar arasında gerçekleşen bir ödeme olmasından kaynaklı Merkez Bankası aracılığına ihtiyacı vardır. Bu kapsamda EFT’nin sadece belirli saatler içerisinde gerçekleştirilmesi mümkün olur.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT yapmak isteyen Burganbank müşterilerinin internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra para transferleri sekmesinin altında yer alan EFT bağlantısına tıklaması gerekmektedir. Bundan sonra takip edilecek adımlar şunlardır:

  1. İşlemin ilk adımında alıcının isim, soyisim ve IBAN bilgileri girilir.
  2. İşlemin ikinci adımında para transferinin ne zaman gerçekleşeceği ve miktarı seçilir, bu seçimin yapılması sonrasında devam butonuna basılır,
  3. Özet bilgileri kontrol edilir ve herhangi bir yanlışlık yoksa işleme onay verilir,
  4. İşlem referans numarası oluşur ve emir kaydedilir.
burganbank internet bankaciligi para gonderme nasil yapilir
burganbank internet bankaciligi para gonderme yontemleri

Burganbank EFT Saatleri

Burganbank müşterileri 09:00 ile 16:30 arasında EFT yapması halinde bu EFT’nin aynı gün içerisinde diğer hesaba geçmesini mümkün kılar. 09:00 ile 16:30 arasında yapılmayan EFT’ler bir sonraki ilk iş günü içerisinde gerçekleşecek EFT emri olarak kaydedilir.

Burganbank EFT Limiti

Burganbank müşterileri gün içerisinde internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden 100 bin TL’ye kadar para transfer edebilir.

EFT ve Havale Limitini Değiştirme

Burganbank müşterileri gün içerisinde gerçekleştirecekleri havale ya da EFT limitini değiştirecekse bu durumda en yakın Burganbank şubesine giderek bunun için imzalı bir form teslim etmek durumundadır. EFT limiti yükseltirken imzaya ihtiyaç duyulsa da limitin düşürülmesi için internet bankacılığı uygulaması ya da çağrı merkezi kullanılabilir.

Ayrıca diğer banka Anadolubank İnternet Bankacılığından Havale işleminin ayrıntılarına https://internetbankaciligi.tv/anadolu-internet-bankaciligindan-havale-eft-ile-para-transferi/ içerisinden ulaşabilirsiniz.

grafik tasarım lisansları