Burganbank İnternet Bankacılığından Havale EFT Nasıl Yapılır?

Burganbank müşterileri dijital hizmet kanallarına elzem önem gösteren bankalarının her geçen gün yaptığı güncellemelerle temel bankacılık işlemlerini daha basit ve hızlı şekilde yerine getirebilme imkanına sahiptir. Bu kapsamda günden güne daha da kapsamlı geliştirmelere imza atan ve müşteri memnuniyeti düzeyini yükseltmek için çaba sarf eden Burgan Bank, uygulamanın basit olması için elinden geleni yapsa da ilk kullanımlarda çeşitli kafa karışıklıklarının yaşanması mümkündür. Bu açıdan Burganbank internet bankacılığından havale EFT nasıl yapılır, işlem limitleri ve saatleri nelerdir vb. konulara değinmek EFT ve havale ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

EFT Nasıl Yapılır

EFT yapmak isteyen tüketicilerin başka bankaya gerçekleştireceği para transferi için alıcının IBAN numarasını ve adını soyadını bilmesi gerekmektedir. Bu bilgilere sahip tüketiciler öncelikle internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmalı daha sonra sırasıyla şunları gerçekleştirmelidir:

  1. Para transferleri sekmesinin altında yer alan başka banka hesabına EFT bağlantısına tıklanır,
  2. Alıcının IBAN numarası, adı soyadı ve ne kadar para transferinin gerçekleşeceği belirtilir,
  3. Transferin ne zaman gerçekleşeceği seçilir ve devam butonuna basılır,
  4. Tüm bilgiler özet olarak ekrana yansır ve kontrol ettikten sonra onaylamanız beklenir,
  5. Onay verdikten sonra para transferi gerçekleşir.

EFT Masrafı, Limiti ve İşlem Saatleri

Başka bankaya yapılacak para transferi yani EFT için en az 5 TL, en fazla 100 bin TL’lik işlem yapılabilir. 09:00 ile 16:30 saatleri arasında yapılan EFT’ler aynı gün içerisinde karşı banka hesabına geçecektir. EFT işleminin internet bankacılığı uygulaması veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılması halinde 5 TL komisyon alınmaktadır. Diğer hizmet kanallarına kıyasla yararlanılabilecek en maliyetsiz hizmet kanalı mobil bankacılık uygulamasıdır.

09:00 ile 16:30 saatleri arasında yapılmayan EFT’ler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleşecek EFT emri olarak kaydedilir ve hesapta yeterli para olması halinde gerçekleştirilir.

bunganbank internet bankaciligi havale eft nasil yapilir
bunganbank internet bankaciligi havale eft yontemleri

Havale Nasıl Yapılır

Havale yapmak isteyen tüketicilerin internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra para transferleri sekmesinin altında yer alan hesaptan hesaba havale butonuna tıklaması gerekmektedir. Bu butona tıklandıktan sonra alıcının hesap numarası ya da IBAN’ı sorulacak, ne kadar para transfer edileceği belirtilecektir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından onay verilmesi halinde para transferi anında gerçekleşecektir.

Havale işlemleri banka içinde gerçekleştirilen bir para transferi olduğu için mesai sınırlaması olmaksızın 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilir. Para transferi anında gerçekleşecektir.

Havale Ücretleri ve Limiti

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden hesaptan hesaba havale yapılması halinde 2,5 TL komisyon ödemesi talep edilir. Diğer hizmet kanallarına kıyasla yararlanılabilecek en maliyetsiz hizmet kanalı internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasıdır.  Eğer para transferini gerçekleştireceğiniz hesap size aitse yani kendi hesabınızdan kendi hesabınıza para transfer ediyorsanız 1 milyon 500 bin TL’ye kadar günlük limitle işlem yapabilirsiniz. Fakat alıcının hesabı Burgan Bank’ta olsa bile alıcı siz değilseniz havale için günlük limit 100 bin TL’dir.

Anadolubank İnternet Bankacılığından Havale EFT ile Para Transferi bilgilerini de https://internetbankaciligi.tv/anadolu-internet-bankaciligindan-havale-eft-ile-para-transferi/ adresinden inceleyebilirsiniz.

microsoft project 2016