Burganbank İnternet Bankacılığı EFT Limiti Değiştirme (Yükseltme)

Temel bankacılık işlemleri başta olmak üzere çeşitli konularda tüketicilerine daha basit ve hızlı şekilde hizmet verebilmek için internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı gibi hizmetleri geliştirmeye devam eden bankaların bu kanalların güvenliğini sağlama sorumluluğu da vardır. Bu kapsamda alternatif hizmet kanallarının güvenliğini sağlamak, tüketicileri maddi kayıplardan korumak için alınan güvenlik önlemlerinden birisi de günlük işlem üst limitidir. Banka nezdindeki tüketici ortalamalarından hareketle oluşturulan günlük işlem limitinin değiştirilme ihtiyacına karşın Burganbank internet bankacılığı EFT limiti değiştirme işlemine değinmek yararlı olabilir.

Burgan Bank Günlük EFT Limiti

Burgan Bank müşterileri bankaları tarafından atanan otomatik limit dahilinde gün içerisinde 5 TL ile 100 bin TL arasında değişecek şekilde EFT yapabilir. Bu limitler banka tarafından otomatik olarak atanan limitlerdir ve değiştirilmesi mümkündür.

Burgan Bank Günlük EFT Limiti Nasıl Değiştirilir

Burgan Bank, BDDK mevzuatı gereği tüketicilerin ıslak imzası olmaksızın limit artırımı yapamamaktadır. Bu kapsamda tüketicilerin bu işleme onay verdiğini şube personeliyle irtibat kurarak belirtilmesi gerekmektedir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık veya çağrı merkezi değil doğrudan şube temsilciniz ile irtibat kurmalı ve günlük işlem limitinizi değiştirmek istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer şube temsilcisinin telefon numarasını bilmiyorsanız çağrı merkezini arayıp, temsilciyle görüşmek istediğinizi belirtebilirsiniz. 0850 222 8 222  numaralı çağrı merkezini aradığınızda müşteri temsilciniz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

Burgan Bank EFT Saatleri

EFT bankalar arasında gerçekleştirilen bir ödeme işlemidir ve ülkemizde ödeme sistemlerinin tamamından Merkez Bankası sorumludur. Bu kapsamda bankalar arası ödemelerin gerçekleşmesi için bu işleme aracı olması gereken Merkez Bankası’nın çalışma saatleri içerisinde işlem yapılması gerekmektedir. Burgan Bank müşterileri gerçekleştirmek istediği EFT’nin aynı gün içerisinde karşı hesaba ulaşmasını istiyorsa 09:00 ile 16:30 arasında EFT yapmalıdır. Bu saatlerin dışında verilen ödeme emirleri bir sonraki ilk iş gününde gerçekleşecek EFT emri olarak bekletilecektir.

burganbank internet bankaciligi eft
burganbank internet bankaciligi eft limiti degistirme nasil yapilir

İşim Çok Acil Ne Yapabilirim?

Eğer şube personeliyle irtibat kurmanız mümkün değilse ya da bir şekilde EFT’yi mümkün olduğunca kısa süre içerisinde gerçekleştirmek istiyorsanız yapabileceğiniz en basit şey her bir hizmet kanalından parça parça ödeme yapmaktır. Bankalar bu bilgilendirmeyi doğrudan yapmasa da belirlenen limitler aslında sadece ilgili hizmet kanalını ilgilendirir. Yani internet bankacılığı hizmet kanalı için günlük işlem limiti 100 bin TL’yken, telefon bankacılığı hizmet kanalı için 25 bin TL, mobil bankacılık uygulaması için 100 bin TL yani toplamda 225 bin TL’dir. 3 parça halinde yapabileceğiniz bu 225 bin TL’lik ödemenin 100 bin TL’sini internet bankacılığı uygulaması, 100 bin TL’sini mobil bankacılık uygulaması, 25 bin TL’sini ise telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Her seferinde bu şekilde parça parça ödemelerle uğraşmamak için mümkün bir vakitte şube personelinizle irtibat kurmalı, size en uygun bir hizmet kanalı için günlük EFT işlem limitinizi artırmalısınız. Günlük EFT limitinizi arttırmak ve azaltmakla ilgili bir sınırlandırma yoktur, işlem yaptıktan hemen sonra güvenlik için limiti tekrar değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Burganbank İnternet Bankacılığı Açmak İçin İlk Şifre Alma bilgilerini kısa süre içerisinde https://internetbankaciligi.tv/burganbank-internet-bankaciligi-acma-icin-ilk-sifre-alma/ adresi içerisinden inceleyebilirsiniz.

işletim sistemi lisansı