Burganbank İnternet Bankacılığı Aktivasyon Yapmak

Burgan Bank internet bankacılığı ve mobil bankacılığı uygulamalarında yaptığı güncellemelerle süreci müşterileri için her geçen gün daha kullanışlı hale getirse de henüz kullanmaya başlayanlar ya da alışamayanlar için internet bankacılığı kayıt ve kullanımı çeşitli kafa karışıklıklarını beraberinde getirebilir. Bu kapsamda Burganbank internet bankacılığı aktivasyon yapmak ve internet bankacılığı ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

İnternet Bankacılığı Kullanmak için Neye İhtiyaç Var

Burganbank müşterileri internet bankacılığı uygulaması kullanmak için internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre, TC kimlik numarası ve doğrulamanın yapılabilmesi için hesaba tanımlı cep telefonu numarasına ihtiyaç duymaktadır. Bu veriler dahilinde müşteriler internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilir ve ilgili hizmetten yararlanabilir.

İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

Bireysel internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak için ihtiyaç duyulan şifreyi almak isteyen Burgan Bank müşterilerinin bunun için Burgan Bank’ın web sitesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst tarafında yer alan internet bankacılığı bağlantısına tıklaması gerekmektedir. İlgili bağlantıya tıklanıldığında internet bankacılığına giriş yapılacak sayfayla karşılaşılacaktır ve bu sayfada yer alan Yeni Kullanıcı Oluştur bağlantısıyla internet bankacılığına kayıt işlemine başlanabilir. Yeni kullanıcı oluştur bağlantısına tıklandıktan sonra açılan kayıt sayfasında sırasıyla şunları yapmak gerekir:

  1. İşlemin ilk adımında doğrulamaların ve hesap bilgilerinin kartla mı TC kimlik numarasıyla mı sağlanacağı sorulmaktadır, Burgan Bank’a ait bir kartı olmayanlar TCKN ile seçeneğini seçebilir.
  2. Kart numarasıyla seçeneğini seçerek işleme devam eden müşteriler kayıt işleminin ilk adımında kart numarasını, kart şifresini, kartın son kullanma tarihini girmeli ve devam butonuna basmalıdır,
  3. Kart bilgilerini başarıyla doğrulayan müşteriler işlemin bu adımında kişisel çeşitli soruları yanıtlayacak ve gerçekten hesap sahibi olduğunu doğrulayacaktır,
  4. Hesap sahibi doğrulamasının yapılması sonrasında hesap sahibinin cep telefonu numarasına bir SMS gönderilecek ve gönderilen bu SMS’in içerisinde yer alan güvenlik kodunun site üzerinden doğrulanması talep edilecektir,
  5. SMS doğrulamasını da yaptıktan sonra işlemin son adımında Burgan Bank tarafından bir SMS oluşturulur ve oluşturulan bu SMS müşteriye gönderilir, söz konusu SMS’in içerisinde internet bankacılığına ilk girişte kullanılacak şifre de yer almaktadır.

Tek kullanımlık şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapıldığında bu şifrenin yeni bir tanesiyle değiştirilmesi istenecektir, söz konusu şifre değişikliği yapıldıktan sonra internet bankacılığına kayıt ve şifre kullanımıyla ilgili ihtiyaç duyulan her türlü şey yapılmış olur. Bu kapsamda belirlenen son şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılabilir ve aynı zamanda mobil bankacılık şifresi olarak da kullanılabilir.

burganbank internet bankaciligi
burganbank internet bankaciligi aktivasyon nasil yapilir

SMS’ler Gelmiyor

Eğer Burgan Bank tarafından oluşturulan SMS’ler size gelmiyorsa hesap bilgilerinize tanımlı cep telefonu numarasında bloke olabilir. Bu kapsamda internet bankacılığı şifresi almadan önce SMS blokenizi kaldırmanız gerekir. 0850 222 8 222 numaralı Burgan Bank çağrı merkezini aradıktan sonra Burgan Bank’a ait herhangi bir kartla SMS blokenizi kaldırabilirsiniz.

Yardıma İhtiyacım Var

İnternet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirirken herhangi bir adımda takılırsanız bu durumda 0850 222 8 222 numaralı çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisine bağlanarak destek talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcisi internet bankacılığına kayıt olmanız için size yardım edecek ve hatta ihtiyaç olması halinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız tek kullanımlık şifreyi oluşturarak cep telefonu numaranıza SMS olarak gönderecektir.

Ayrıca benzer konu Anadolubank İnternet Bankacılığı Aktivasyon İşlemi hakkında detaylara bakmak istiyorsanız https://internetbankaciligi.tv/anadolubank-internet-bankaciligi-aktivasyon-islemi-nasil-yapilir/ adresinden ulaşabilirsiniz.

softmvh.com

Türkiye’de en iyi arkadaş sitesine tanıtım yapıyoruz..
Mersin
Merter
Nişantaşı
Ortaköy
Pendik
Samsun
Sarıyer
Şerifali
Silivri
Şirinevler