Borç Temizleme Kredisi Nedir?

Tüm bankalar borç temizleme kredisi imkanları sunmaktadır. Borçlarınızı tek bir bankada toplamak için bu yöntemi kullanın. Bankalar borçların temizlenmesi için ev, konut ve ihtiyaç kredilerine nazaran daha düşük faiz oranı teklifi sunarlar.

Bankalar Borç Tranfseri Kredisi Veriyor

Bugün pek çok insan kredi kartı kullanmakta veya bankalardan kredi kullanmaktadır. Kart ve kredilerden gelen borçların birikmesi ile meydana gelen borç yığınakları ise insanları endişeye sevk ediyor. Bankalar kendi belirledikleri kurallara göre bir müşterinin 90 gün boyunca borcunu ödememesi halinde kara liste olarak tabir edilen bir havuz oluşturmuştur. Bu havuz tüm bankaların ortak bilgi alışverişinin sağlandığı bir sistemdir. Borcuna yeterince sadık olmayan müşteriler bu listelerde yer alır. Herhangi bir müşteri borcunu ödeyemeyeceğini anlarsa ve bu kara listeye girmek istemezse borç temizleme kredisinden yararlanabilir.

İnsanlık tarihi sadece paranın keşfi ile değil yaşam ihtiyaçlarının giderilmesi için değiş tokuş usulünün geliştirilmesinden itibaren borçlanmaktadır. Borçlanma bir hayat gerekliliğidir. Borçlanan bireyler karşı taraftan belli bir süre, vade isterler ve bu süre içerisinde borçlarını ödemek için söz verirler. Bazen de karşı tarafla anlaşma yoluna gidilerek borçlar yeniden düzenlenir. Hem karşı tarafın hem de borçlu kişinin lehine bir sonuç alınmaya çalışılır. Bankaların ve vatandaşların karşılıklı anlaşması ise para akışının devamlılığı açısından esastır.

Borç Temizleme Krediniz Onaylanmayabilir

Kredi çekebilmek için özel ve spesifik şartların sağlanıyor olması gerek. Spesifik şartlar bankaların kendi yönetim kurullarınca belirlenir. Bankaların özel şartları; kişilerin ödeme durumu, kredi notunun durumu, varlık durumu değerlendirmesi olarak yer alır.

Borç Temizleme Kredisi Nedir?

Ülkemizdeki ekonomik göstergelerin iyi oluşu ve küresel ekonomide gerçekleşen faiz ve dolar artışları kredi borçlarını da doğrudan etkiler. Krediler faiz usulü ile çalıştığından kredi çekmeden önce yüz kere düşünmekte yarar var.

Ayrıca Kredi Borcu Vadelendirme Nasıl Yapılır? yazımızı da inceleyebilirsiniz.