Aktifbank İnternet Bankacılığı EFT Limitini Yükseltme ve Azaltma

Aktifbank müşterisi tüketiciler ihtiyaçları özelinde geliştirilen internet bankacılığı uygulaması sayesinde havale ve EFT gibi temel bankacılık işlemleri başta olmak üzere çeşitli isteklerini şubeye gitmeden yerine getirebilmektedir. Bu kapsamda tüketiciye internetten hesabına ilişkin çeşitli düzenlemeler ve emirler vermesini mümkün kılan bu uygulamanın güvenliği de çok önemlidir. Bankaların internet bankacılığı uygulamasının güvenliğini sağlama yöntemlerinden birisi olarak geliştirdiği günlük EFT limiti sayesinde hesabınızdan tek seferde ve gün içerisinde gerçekleşebilecek toplam miktarı belirleyebilirsiniz. En başta banka tarafından atansa da Aktifbank internet bankacılığı EFT limitini yükseltme ve azaltma işlemine değinmek yararlı olacaktır.

Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

Bireysel ve kurumsal tüketiciler için günlük ve anlık yani tek seferde gerçekleştirilebilecek olmak üzere iki farklı kısıt vardır. Aktifbank müşterisi bireyler için günlük EFT limiti 200 bin TL, tek seferlik işlem limiti ise 200 bin TL’dir.

Aktifbank müşterisi kurumlar için günlük EFT limiti 150 bin TL, tek seferlik işlem limiti ise 75 bin TL’dir. Bu iki limitin her biri ayrı ayrı veya eş zamanlı yükseltilebilir, düşürülebilir.

Günlük EFT Limiti Nasıl Değiştirilir

Aktifbank müşterileri günlük EFT limitini yükseltmek veya düşürmek için internet bankacılığı uygulaması, Aktifbank İletişim Merkezi veya Aktifbank şubelerini kullanabilir.

Aktifbank’ın internet bankacılığı uygulaması üzerinden limit değişikliği yapmak isteyen tüketiciler öncelikle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmalıdır. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra Diğer isimli menünün altında bulunan Güvenlik Ayarları’na tıklamalı, son olarak Limitlerim butonuna tıklayarak limit güncellemelerini değiştirmelisiniz. Limitlerinizi öğrendikten sonra Limit/Yetki Ayarları kısmından istediğiniz değişikliği yapıp güncelle butonuna tıklayarak değişikliği aktif hale getirebilirsiniz.

Çağrı merkezi üzerinden EFT limitini güncellemek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken 0850 724 30 50 numaralı Aktifbank İletişim Merkezi’ni aramak ve günlük işlem limitinde yapacağı değişiklik için müşteri temsilcisinden yardım talep etmek. Müşteri temsilcisi telefon bankacılığı hizmeti kapsamında limitinizi güncelleyebilmeniz için gerekli olanları size aktaracak limiti değiştirmenizi mümkün kılacaktır.

Aktifbank şubeleri üzerinden limit değişikliği yapacak tüketicilerin en yakın Aktifbank şubesine giderek limit değişikliği talebini personele iletmesi gerekir. Kurumsal müşterilerin şubeden yapacağı değişiklik talebine istinaden imza vermesi de gerekmektedir. Kurumsal internet bankacılığı uygulamasında yapılacak bilgi değişikliği ya da türevi aksiyonların neredeyse tamamı imzaya tabidir, bu açıdan hesap açılışı sırasında ihtiyaçları iyi analiz edip buna uygun güncellemelerin tek seferde yapılmasını istemek gelecekte zaman kazanmanızı sağlar.

aktifbank eft limit yukseltme azaltma

İşlem Saatleri

Günlük toplam limite ek olarak işlem gerçekleştirilebilecek saatlere ilişkin de bir kısıt bulunur. Bu kısıt Aktifbank ile ilgili değildir, para transferi diğer bankalara yapılacağı için sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilebilir. Aktifbank müşterileri kurumsal ya da bireysel olması fark etmeksizin 09:00 ile 16:30 saatleri arasında para transferi gerçekleştirebilir.

Aktifbank 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hemen Başvuru konulu yazımızı da okuyabilir ve anında başvurunuzu yaparak paranızı hesabınıza alabilirsiniz.