Aktifbank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri – Saatleri

Bankalar faaliyetlerini gerçekleştirirken tüketicilere sağladığı bazı kolaylıklar için masraf, komisyon ödemesi talep edebilmektedir. BDDK tarafından değiştirilen mevzuat sonrasında her bankanın yapacağı her ayrı işlem için ne kadar ücret talep ettiğini açıkça internet sitesinde belirtmesi zorunluluğu getirilmiştir. Bu açıdan Aktifbank’ta yapılacak bankacılık işlemlerine istinaden ne kadar ücret talebinde bulunacağını açıkça ifade etmiştir. Dolayısıyla Aktifbank internet bankacılığı EFT işlem ücretleri ve konuyla ilgili bilinmesi gereken diğer detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Aktifbank İnternet Bankacılığı EFT Masrafı

Aktifbank internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapılacak EFT için ücret alınmamaktadır. Ücretsiz şekilde EFT yapılmasını internet bankacılığı uygulaması için mümkün kılan Aktifbank buna karşın şubelerinden ve PTT şubelerinden yapılacak EFT’ler için ücret talep edebilmektedir. Dolayısıyla EFT’nin en maliyetsiz şekilde yapılabilmesi için internet bankacılığı uygulamasından yararlanılması mantıklı olacaktır.

Aktifbank, çağrı merkezi üzerinden de ücretsiz EFT hizmeti sunmaktadır. Aktifbank telefon bankacılığı hizmetinin bir kullanıcısı olmak ve ücretsiz EFT başta olmak üzere çeşitli temel bankacılık işlemlerini müşteri temsilcisi yardımıyla yapmak isterseniz 0850 724 30 50 numaralı çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır.

Aktifbank’ın mobil bankacılık uygulaması yoktur, dolayısıyla cep telefonundan wap.aktifbank.com.tr internet sitesine girip, internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yapılması gerekecektir. Bu işlem için ayrı bir ücret talep edilmez, internet bankacılığı uygulaması üzerinden transfer emri verildiği için ücretsiz bir şekilde ödeme yapılabilecektir.

Aktifbank İnternet Bankacılığı EFT Limitleri

Aktifbank müşterileri günlük ve anlık olmak üzere iki farklı limite tabidir. Hesaplarının güvenliğini sağlamak ve ödeme alışkanlıklarını kontrol etmek için getirilen bu limitin yükseltilmesi veya düşürülmesi çok kolaydır. Banka, tüm bireysel müşterilere otomatik olarak günlük 200 bin TL, tek seferde 200 bin TL’lik eft limiti getirmektedir. Bankanın kurumsal müşterileri ise tek seferde 75 bin TL, gün içerisinde toplamda 150 bin TL ile sınırlı olmak kaydıyla EFT yapabilir.

Bu limiti yükseltmek veya düşürmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra Diğer sekmesinin altında yer alan Güvenlik Ayarları bağlantısına tıklamak ve Limit/Yetki Ayarları kısmından talep ettiği limit değişikliğini yaparak güncelle butonuna tıklamak. Gerekli güncellemeyi yaptıktan sonra limit değişikliği anında aktif olacaktır.

Para transferi gerçekleştirdikten sonra günlük limiti ve anlık limiti tekrar eski haline getirebilir ya da 1 TL gibi ikonik miktarlara düşürebilirsiniz.

aktifbank eft islem ucreti saatleri

Aktifbank EFT Saatleri

Genellikle kısa süreli ve riskli müşteriler tarafından kredi ihtiyaçları için tercih edilen Aktifbank, EFT için 09:00 ile 16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatlerin dışında ve iş günleri haricinde yapılan EFT’ler bir sonraki ilk iş gününde karşı hesaba geçer ve bu transferin gerçekleşeceği ana kadar hesaptan bakiye düşmez. Bir sonraki ilk iş gününde hesapta yeterli para olması halinde kaydedilen bu emir yerine getirilir ve bakiye de düşer.

Aktifbank 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hemen Başvuru konulu yazımızı da okuyabilir ve anında başvurunuzu yaparak paranızı hesabınıza alabilirsiniz.