Aktifbank İnternet Bankacılığı Aktivasyon İşlemi (5 Dk da Onay!)

Aktifbank müşterisi kurumsal ve bireysel tüketiciler geliştirilen internet bankacılığı uygulaması sayesinde ihtiyaçlarını kısa süre içerisinde şubeye gitmesine gerek kalmadan karşılayabilmektedir. Kullanım kolaylığı ve hızı sayesinde her geçen gün daha fazla Aktifbank müşterisi tarafından kayıt olunan internet bankacılığı uygulamasını ilk defa kullanacaklar için Aktifbank internet bankacılığı aktivasyon işlemi ve beraberinde getirdiklerine değinmek yararlı olacaktır.

Bireysel İnternet Bankacılığı Başvurusu

Bireysel internet bankacılığı uygulamasını kullanacak tüketicilerin öncelikle başvuru yapmak için 0850 724 30 50 numaralı çağrı merkezini araması gerekmektedir. Çağrı merkezini aradıktan sonra sırasıyla 1 ve 1 tuşlamasını yapan bireysel tüketiciler bireysel internet bankacılığı kullanıcısı olmak için gereken başvuruyu bu sayede yapabilecektir.

Bireysel İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bireysel internet bankacılığı uygulamasına başvuru yaptıktan sonra ikinci adımda uygulamaya giriş yapabilmek için bir şifre alınması gerekmektedir. Uygulamaya giriş yapabilmek için gerekli olan şifreyi almak isteyenlerin öncelikle Bireysel internet Bankacılığı bağlantısına tıklaması, daha sonra açılan sayfada Kullanıcı Tanımla butonuna tıklaması gerekmektedir.

Açılacak yeni sayfada kartınızın olup olmadığı sorulacaktır. Eğer Aktifbank’tan kart almadıysanız Kartım Yok butonuna tıklamalısınız. Kartım yok butonuna tıklayan tüketicilerin öncelikle TC kimlik numarası, GSM numarası sorulur daha sonra bu bilgilerin teyit edilmesi istenir. Gerekli teyidin yapılması sonrasında cep telefonuna SMS olarak iletilen şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılabilecektir.

Kartı olan tüketiciler ise Kartım Var butonuna tıklamalıdır. Kartım var butonuna tıklayan tüketicilerden öncelikle kartının son 6 hanesi sorulacak, daha sonra bu kartın ait olduğu hesap sahibinin cep telefonu numarası istenecektir. Gerekli bilgileri girdikten ve devam butonuna tıkladıktan sonra bilgiler teyit edilecek ve cep telefonuna gönderilen SMS ile bireysel internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabileceksiniz.

Kurumsal İnternet Bankacılığı Başvurusu

Eğer kurumsal bir müşteri olarak internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayacaksanız bu durumda

  • Kurumsal İnternet Bankacılığı Başvuru Formu (Firma Tanımlamaları),
  • Kurumsal İnternet Bankacılığı Kullanıcı Tanımlama Formu,
  • Aktif Şifre Talep ve Kullanım Taahhütnamesi formlarını Aktifbank’ın internet sitesinden almalı ve yazıcıdan çıkartmalısınız.

Yazıcıdan çıkarttığınız bu formları doldurduktan sonra en yakın Aktifbank şubesine teslim ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kurumsal müşterilerin internet bankacılığı uygulaması kullanabilmek için vadesiz ticari hesap sahibi olması zorunludur bu kapsamda vadesiz ticari hesap sahibi olmayanların yukarıdaki formlara ek olarak noter tasdikli imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, şirket ana sözleşmesi, vergi levhası fotokopisi, iletişim bilgileri, bankacılık hizmetleri sözleşmesi ve temsile yetkili kişilerin kimlik fotokopileri ile birlikte başvuru yapması gerekmektedir.

aktifbank internet bankaciligi aktivasyon

Bu prosedürlerin yerine getirilmesi sonrasında şubeye başvuru yapan kurumsal müşteriler için banka tarafından kuryeye bir zarf teslim edilecek, söz konusu zarfın içerisinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılabilecek şifre yer alacaktır. Bu zarfın içerisindeki şifre ile internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptığınızda hemen yenisiyle değiştirmeniz istenecektir. Bu şifre size geldiğinde pasiftir, aktif hale getirmek için giriş yapmadan önce şube personelinizi veya 0850 724 30 50 numaralı müşteri iletişim merkezini aramanız gerekir.

Aktifbank 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hemen Başvuru konulu yazımızı da okuyabilir ve anında başvurunuzu yaparak paranızı hesabınıza alabilirsiniz.