Aktifbank Anında Mobil Bankacılık İndirme Yükleme

Özellikle riskli ve kısa süreli kredi ihtiyaçları için başvurulan bankalardan birisi olan Aktifbank, bu süreçte ve kredi kullanımının sonrasında ihtiyaç duyulabilmesi açısından internet bankacılığı uygulamasını kullanıma sunmuştur. Söz konusu internet bankacılığı uygulaması APP store ya da Play Store üzerinden indirilemese de telefonun tarayıcısı üzerinden birkaç ayarlamanın yapılması sonrasında ana ekrandan erişilebilmektedir. Bu kapsamda Aktifbank anında mobil bankacılık indirme yükleme işlemine ve kullanıma başlamak için neler yapılması gerektiğine değinmek yararlı olacaktır.

Aktifbank Mobil Bankacılık Uygulaması Var Mı?

Aktifbank doğrudan bir mobil bankacılık uygulaması geliştirip markete koymamıştır, ancak müşterilerin telefonlarından internet bankacılığı uygulamasını kullanabilmesine de imkan sağlamaktadır. Cep telefonundan internet bankacılığı uygulamasını kullanmak isteyen kişilerin tek yapması gereken wap.aktifbank.com.tr internet sitesine girmektir. Cep telefonları için özel olarak tasarlanan bu sayfadan internet bankacılığı uygulamasını sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Telefona Nasıl İndirilir?

wap.akitfbank.com.tr internet sitesini cep telefonunuzun yer imlerine eklemeniz mümkündür. Android kullanıcıları wap.aktifbank.com.tr internet sitesine giriş yaptığında ekranının sağ üst bölümünde yer alan üç noktaya dokunmalı ve Ana Ekrana Ekle bağlantısına tıklamalıdır. Bu bağlantıya tıklanması halinde wap.aktifbank.com.tr internet sitesine telefonunuzun ana ekranından tek bir tıklamayla erişmeniz mümkün olur.

IOS kullanıcıları wap.aktifbank.com.tr internet sitesine Safari ile giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında bulunan Paylaş ikonuna dokunun. Açılan kutulardan birisinin Ana Ekrana Ekle olduğunu göreceksiniz. Bu simgeye tıklayarak wap.aktifbank.com.tr internet sitesini yani internet bankacılığı uygulamasını telefonunuzun ana ekranına ekleyerek tek tıklamayla giriş yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayacak tüketicilerin bireysel ve kurumsal olmasına bağlı olarak yapması gerekenler farklıdır. Bireysel müşteriler yani normal tüketiciler bireysel internet bankacılığı başvurusu yapmak için 0850 724 30 50 numaralı Aktifbank İletişim Merkezi’ni arayıp sırasıyla 1 ve 1 tuşlamalarını yaparak internet bankacılığı başvurusunda bulunabilir.

Kurumsal müşteriler internet bankacılığı başvurusu yapabilmek için vadesiz ticari hesap sahibi olmak zorundadır. Hesap açılışını gerçekleştiren ticari müşteriler Kurumsal İnternet Bankacılığı Başvuru Formu, Kurumsal İnternet Bankacılığı Kullanıcı Tanımlama Formu, Aktif Şire Talep ve Kullanım Taahhütnamesi formlarını doldurarak en yakın Aktifbank şubesine teslim etmek durumundadır. Başvuru yaptıktan sonra kurumsal müşteriye bir zarf gönderilecektir. Bu zarfın içerisinde kullanıcı şifresi yer alacaktır. Bu şifreyle kurumsal internet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yaptıktan sonra yeni ve kalıcı bir şifreyi belirlemeniz mümkün olacaktır.

Ticari hesap açtırmak için noter tasdikli imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, şirket ana sözleşmesi, vergi levhası fotokopisi, iletişim bilgisi, bankacılık hizmetleri sözleşmesi ve temsile yetkili kişilerin fotokopileriyle birlikte en yakın Aktifbank şubesine gidilmesi gerekir.

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanıma açtıktan sonra şifre almak için önce Aktifbank’ın internet sitesine giriş yapılması gerekir. Bireysel bağlantısına tıkladıktan sonra Kullanıcımı Oluştur butonuna tıklanmalıdır. Karşınıza çıkan ekranda Kart ile Şifre Al ve Kartım Yok şeklinde iki buton göreceksiniz, eğer kartınız varsa kart ile şifre al butonuna kartınız yoksa kartım yok butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçmelisiniz.

aktifbank mobil bankacilik indirme yukleme

Kart ile şifre al dediğinizde sahip olduğunuz kartın son 6 hanesi ve bu kartın tanımlı olduğu kişinin cep telefonu numarası sorulacaktır. Bu bilgileri girdikten sonra devam butonuna tıklayıp gerekli doğrulamayı yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasını kullanabileceğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz.

Kartım yok butonuna tıklamanız halinde TC kimlik numaranız ve hesaba tanımlı cep telefonu numarası sorulacaktır. Bu bilgilerin girilip devam butonuna basılması sonrasında işlemin diğer adımında gerekli doğrulamalar yapılacak ve internet bankacılığı şifresi belirlenebilecektir.

Aktifbank 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hemen Başvuru konulu yazımızı da okuyabilir ve anında başvurunuzu yaparak paranızı hesabınıza alabilirsiniz.