Akbank Direkt İnternet Bankacılığı EFT Saatleri İşlem Ücreti

Ödüllü internet bankacılığı uygulaması Direkt ile temel bankacılık işlemleri başta olmak üzere neredeyse tüm bankacılık ihtiyaçlarının tek bir uygulama üzerinden yerine getirilebilmesini mümkün kılan Akbank, müşteri memnuniyetine de büyük önem vermekte bu açıdan uygulamanın kullanımını mümkün olduğunca basit tutmaktadır. En sık kullanılan işlemlerden birisi olarak EFT işlemi için belirli saatler arasında aksiyon alması gereken müşterilerin, bu emrin gerçekleştirilmesi adına Akbank’a masraf ödemesi de yapması gerekir. Bu açıdan Akbank Direkt internet bankacılığı EFT saatleri, işlem ücretleri ve EFT ile ilgili bilinmesi gereken diğer detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Akbank Direkt EFT İşlemi

Bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferi Elektronik Fon Transferi (EFT) olarak isimlendirilir. Akbank müşterileri EFT yapmak için hesap sahibi olmak zorunda da değildir, kredi kartınızdan IBAN’a, müşteri numarasına ya da isme EFT yapma imkanınız da bulunur.

İnternet bankacılığı uygulaması Akbank Direkt üzerinden EFT işlemini basit birkaç adımda yapabilirsiniz. EFT işlemi yapmak için Akbank Direkt internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra şu adımların takip edilmesi  gerekir:

  1. Para Transferleri menüsünün altında yer alan EFT bağlantısına tıklanır,
  2. Alıcının IBAN ve ad soyad bilgisi girilir, ne kadar ödeme yapılacağı belirtilir,
  3. Ödemenin yapılacağı tarih seçilir ve devam butonuna basılır,
  4. Özet bilgileri kontrol edilir ve bilgilerde yanlışlık olmaması halinde EFT işlemine onay verilir.

Akbank Direkt EFT Saatleri

Akbank Direkt internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yapmak isteyen tüketicilerin 09:00 ile 17:15 arasında emri vermesi gerekmektedir. Bu saatler arasında verilen ödeme emirleri aynı gün içerisinde karşı hesaba geçecekken, bu saatler dışında verilen emirler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilecek emir olarak kaydedilir. Ayrıca 16:00 ile 17:15 arasında yapılan EFT’ler de geç EFT olarak isimlendirilir ve normal EFT ücretine ek olarak 2 TL masraf ödemesi yapılması gerekir.

Akbank Direkt EFT Masrafı

Akbank Direkt internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT yapmak isteyen müşterilerin her bir EFT başına 6 TL ücret ödemesi yapması gerekir. 16:00 ile 17:15 arasında EFT yapılması halinde bu geç EFT işlemi olur ve 8 TL ücret alınır. Mesai saatleri dışında verilen EFT emirleri için de standart ücret yani 6 TL ücret alınır.

akbank direkt eft saatleri islem ucretleri

Akbank Direkt EFT Limitleri

Akbank Direkt internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yapmak isteyen müşterilerin günlük işlem limiti 150 bin TL’dir. Günlük 150 bin TL’ye kadar EFT yapabilen tüketicilerin bu limiti artırmak istemesi halinde en yakın Akbank şubesine giderek bir form doldurması ve ıslak imzasıyla birlikte bu formu şube personeline ibraz etmesi gerekmektedir. Üst limit düşürmek isteyen müşteriler ise 444 2 525 numaralı çağrı merkeziyle irtibat kurabilir.

Akbank Direkt Kredi Başvurusu konulu yazımızı da okuyabilir ve Akbank ‘ın kredi teklifini değerlendirebilirsiniz.